آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58560
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1393 12:27
تعداد بازدید : 1016

هکرها آبروی ستاره های آمریکایی و اپل را بردند

رسانه های آمریکا گزارش دادند که کامپیوترها و موبایل های بیش از یکصد ستاره هالیوود و چهرهای سرشناس آمریکایی هک شده و این افراد به تازگی شاهد انتشار تصاویر خانوادگی و خصوصی خود روی اینترنت بوده اند. اما خبر بدتر این است که هکرها با استفاده از یک نقص امنیتی، به این اطلاعات در سرویس ابری اپل یا iCloud دست یافته اند و بر همین اساس هم نگرانی های امنیتی را در آستانه تدارک این شرکت برای رونمایی از آیفون 6 ایجاد کرده است.


BBC- روزنامه تلگراف چاپ لندن گزارش داد: هکرها این تصاویر خصوصی را در یک سایت تبادل عکس گمنام منتشر کردند. این تصاویر که مربوط به بیش از 100 ستاره مطرح آمریکاییاست، به صورت غیرقانونی و از طریق نفوذ به حساب های کاربری آی کلاود به دست آمده اند. با توجه به اینکه بسیاری از افراد مشهور از سرویس یاد شده برای نگهداری اطلاعات خصوصی خود استفاده می کنند، حال به علت اعتماد بیش از اندازه به سرویس یاد شده دچار دردسر شده اند. حتی گفته می شود که هکری که نام مستعار 4chan  را برای خود برگزیده، این عکس ها را در ازای دریافت بیت کوین که یک واحد پول مجازی اینترنتی است
می فروشد.
از جمله افراد مشهوری که به علت انتشار عکس های شخصیشان به دردسر افتاده اند می توان به جنیفر لاورنس، کیت آپتون و تعداد دیگری از بازیگران و خوانندگان آمریکایی اشاره کرد. این در حالیست که هکر مذکور هنوز در مورد نحوه انجام این کار سکوت کرده است. تلگراف به نقل از سخنگوی یکی از ستارگان آمریکایی گزارش داد: این کار به مثابه نقض آشکار حریم خصوصی است. ما با مسوولان در ارتباط هستیم و هر فردی را که این تصاویر را ربوده باشد تحت پیگرد قرار خواهیم داد.
 نقصی که آبرو برد
سرویس آی کلاود اپل به کاربران اجازه می دهد تماس ها، ایمیل ها، تصاویر و دیگر اطلاعات شخصی خود را در یک فضای مجازی ذخیره کنند.
سایت فناوری انگجت گزارش داد: اپل اخیرا یک نقص در نرم افزار خود به نام «آیفون مرا پیدا کن» را حل کرد که ممکن است به هکرها این اجازه را داده باشد که به حساب های کاربری بازیگران در آی کلاود دسترسی پیدا کرده باشند. ترودی مولر، سخنگوی اپل درباره این گزارش اظهار نظر نکرده است. اما هک شدن حساب های کاربری ستارگان آمریکایی و انگلیسی در شرایطی است که شرکت اپل قرار است در تاریخ نهم سپتامبر مراسمی را برای رونمایی از جدید ترین محصولات خود از جمله آیفون 6 برگزار کند. اپل در این مراسم از آیفون های با نمایشگر 4/7 و 5/5 اینچی و یک دستگاه پوشیدنی رونمایی خواهد کرد. در آستانه این رونمایی ها سهام اپل در تاریخ بیست ونهم اوت با 28 سنت افزایش به 102 دلار و 50 سنت در هر سهم رسیده بود.
با این حال، برخی کارشناسان معتقدند این احتمال هم وجود دارد که هکر یاد شده با طراحی حملات فیشینگ توانسته باشد کنترل ایمیل این افراد را در دست بگیرد و سپس کلمه عبور حساب های کاربری آنها در سرویس آی کلود را در دست بگیرد. اپل خود اعلام کرده که در حال بررسی موضوع است، اما از هرگونه ارایه جزییات بیشتر خودداری کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :