fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 58555
  تاریخ انتشار : 12 شهریور 1393 12:21
  تعداد بازدید : 640

  فلسطینی ها «سطل خاک» را جایگزین «سطل یخ» کردند

  این روزها کمپین «چالش سطل یخ» به یک موضوع جهانی تبدیل شده است. در این شیوه، افراد برای حمایت از بیماران مبتلا به ای ال اس (ALS) یک سطل آب یخ روی سر خود خالی می کنند یا به موسسه خیریه کمک به بیماران ALS در آمریکا صد دلار کمک می کنند.

  ایتنا- ALS یک بیماری بدخیم در سلسله اعصاب رابط مغز و ماهیچه ها است، که با از کارافتادگی تدریجی سلول های عصبی و ضعف روزافزون ماهیچه های بدن همراه است. این کمپین موفق توانسته نگاه های بسیاری را از سراسر جهان به بیماری ALS جلب کند. اکنون فلسطینی ها در مقابل این کمپین، نسخه ای متناسب با شرایط خود به راه انداخته اند: کمپین چالش سطل خاک. در این شیوه، سطل مورد نظر از خاک و شن یا آوار ساختمان هایی که طی حمله هفت هفته ای اسرائیل به نوار غزه بر جای مانده پر می شود. ابو یزن، یکی از ساکنان غزه می گوید ما در غزه آب نداریم اگر هم آب باشد، برق چند بار قطع می شود و منجمد کردن آن کار دشواری است. وی به همراه یکی از نزدیکانش، سطلی از بقایای منزل ویران شده ای را پر کردند و بر سر خود خالی کردند و فیلم این کار را در فیس بوک منتشر کردند. صفحه این چالش با عنوان Rubble Bucket Challenge در فیس بوک تا کنون ۵۲۳۸ بازدیدکننده داشته است.
  هشتگ های ویژه ای نیز در توییتر به این کار اختصاص یافته که RubbleBucketChallenge‬ و RemainsBucketChallenge‬ از آن جمله است.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :