آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58543
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1393 11:50
تعداد بازدید : 784

بسته حمایتی کسب وکار بین الملل فناورانه تدوین شد

معاون اموربین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بسته حمایتی کسب و کار بین الملل فناورانه تدوین شده و تا دو هفته دیگر فراخوان آن اعلام می شود.

فناوران-  علی بیرنگ در نخستین جلسه کمیسیون تخصصی توسعه صادرات محصولات دانش بنیان و کسب وکار بین الملل افزود: درحال حاضر دو پایگاه صادراتی محصولات دانش بنیان ایرانی درکشورهای عراق و چین راه اندازی شده است و به زودی پایگاه سوم در کشور افغانستان راه اندازی خواهد شد.
وی افزود: در آینده نیز دو پایگاه صادراتی نیز راه اندازی خواهد شد که این پایگاه ها باعث گسترش صادرات محصولات دانش بنیان که یک موضوع جدید در بحث صادرات است می شود. معاون امور بین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی، با بیان اینکه حمایت از شرکت های دانش بنیان در زمینه صادرات محصولات تولیدی، گفت: با توجه به اینکه شرکت های دانش بنیان در زمینه صادرات چندان اطلاعات درستی ندارند، کریدور خدمات صادرات محصولات دانش بنیان را تاسیس کرده ایم تا شرکت ها به این سایت مراجعه کرده و از خدمات این کریدور استفاده کنند. بیرنگ گفت: در این پایگاه تخصصی ترین واقعیات موجود در جامعه را برای شرکت های دانش بنیان ارایه می شود تا این شرکت ها با علم کافی وارد بحث صادرات شوند.
 وی افزود: ظرفیت شرکت های دانش بنیان به حدی است که این شرکت ها می توانند به راحتی محصولات خود را به دیگر کشورها صادرکنند به همین دلیل برخی از این شرکت ها را در نمایشگاه های بین المللی شرکت می دهیم تا محصولات خود را به نمایش گذاشته و خود را معرفی کنند. بیرنگ اضافه کرد: از دیگر اقدامات سایت، حمایت از ایجاد شبکه صادراتی الکترونیکی و مخابراتی است که با همین هدف قرار است 300 محصول دانش بنیان در حوزه مخابرات، برق و الکترونیک توسط شبکه خصوصی شناسایی و مشاوره های فنی و تجاری نیز به شرکت های فعال در این زمینه ارایه کنند.
 معاون اموربین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی افزود: عضویت معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان یکی از اعضای اصلی شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی از دیگر اقداماتی بود که برای توسعه صادرات محصولات دانش بنیان انجام داده ایم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :