آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58542
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1393 11:47
تعداد بازدید : 686

خصوصی ها خواسته هایشان را برای خروج از رکود اعلام کردند

عضو هیات مدیره کنفدراسیون صنعت با تاکید بر لزوم گنجاندن موضوع اعطای تسهیلات مالی به صنایع بزرگ در بسته خروج از رکود، گفت: بهتر بود در این بسته، افزایش حقوق کارکنان دولتی موثر در بهبود فضای کسب و کار در نظر گرفته می شد.

فارس- محمدحسین فلاح با ارزیابی بخش هایی از بسته خروج از رکود، گفت: بسته دولت برای خروج از رکود حاوی اطلاعات سودمند و ایده های خوبی است به طوری که چکیده حرف های دو سال اخیر فعالان بخش خصوصی را در بر دارد.
 وی با بیان اینکه نگاه طراحان بسته خروج از رکود طوری بوده تا بین نهادهای اقتصادی هماهنگی ایجاد شود، گفت: در شرایطی که استراتژی توسعه صنعتی مشخصی در کشور نداریم، باید بین نهادهای مرتبط هماهنگی ایجاد شود تا سیاست های پراکنده اعمال نشود.
فلاح با بیان اینکه بسته پیشنهادی دولت نشان می دهد تمایل دولت تبدیل سیاست ها به برنامه های عملیاتی است، تصریح کرد: برای اجرای این بسته باید یک نظام نظارتی و پیگیری در نظر گرفته شود و در این شرایط 30 درصد سیاست ها با هماهنگی بین برخی نهادهای دولتی قابلیت اجرا دارد.
به گفته وی، 20 درصد از موارد ذکر شده در بسته خروج از رکود نیازمند تدوین قانون هستند و در عین حال، در کشور با کمبود قانون روبه رو نیستیم و در این مورد باید توجه داشته باشیم که قوانین بعدی یا فعلی به چه صورت باید اجرایی شوند.
 وی گفت: مسوولان دولتی تمایل دارند با اجرای بسته خروج از رکود، سیاست های ضد تورمی را ادامه دهند و عنوان شده که این مساله به معنی ایجاد انقباض نیست، بلکه به معنی کنترل بیشتر است. عضو هیات مدیره کنفدراسیون صنعت با تاکید بر اینکه پایه پولی کشور نباید با تزریق مالی متاثر شود تا تورم جدید ایجاد نشود، گفت: طبق بسته پیشنهادی دولت، قرار است صنایع بزرگ از طریق اوراق مشارکت تامین مالی شوند که با توجه به هزینه های مالی صنایع بزرگ و نقش آنها در اقتصاد کشور، در صورتی که در کنار اوراق مشارکت، تامین منابع مالی برای این صنایع نیز انجام شود، بهتر است. وی تاکید کرد: نباید با این عنوان که این نوع صنایع بزرگ هستند، از ارایه تسهیلات مالی به آنها جلوگیری شود، بلکه اگر صنعتی نزد سیستم بانکی خوش حساب بوده است باید در اولویت دریافت تسهیلات قرار گیرد. وی گفت: بسیاری از صنایع بزرگ خوش حساب هستند و خودداری از ارایه تسهیلات به این نوع صنایع، نابخردانه است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :