آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58535
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1393 11:30
تعداد بازدید : 736

قابلیت افزایش پهنای باند کشور تا 600گیگابیت

معاون طرح و توسعه و فناوری های نوین شرکت ارتباطات زیر ساخت گفت:پهنای باند اینترنت کشور قابلیت افزایش تا 600گیگابیت را دارد.


ایرنا - مهدی کریمی نیسیانی افزود: ظرفیت شبکه 160 گیگابیت بر ثانیه است و براساس پلان طراحی شده، با توجه به نیاز کشور می توان آن را تا 600گیگابیت افزایش داد.
وی گفت: ظرفیت ایجاد شده در شبکه داخلیIP Networking هم اکنون یک هزار و 200گیگابیت بر ثانیه است که تا پایان امسال به چهار ترابیت بر ثانیه افزایش می یابد.
به گفته وی،برنامه های بسیاری بزرگی برای سالهای آینده و تا پایان برنامه پنجم وجود دارد و ارایه این سرویس نیازمند تقاضایی مصرف کننده است.
به گفته وی ،هم اکنون نزدیک به 56 هزار کیلومتر فیبرنوری ایجاد شده است که تا پایان برنامه به 62هزار کیلومتر افزایش خواهد یافت.
وی افزود: بر اساس برنامه پنجم توسعه یک پلان بزرگ برای توسعه زیرساخت ارتباطات طراحی شده و شاخص های توسعه نیز در مقایسه با سال ابتدایی برنامه پنجم اکنون 10درصد رشد یافته است.
به گفته وی آنچه در پهنای باند مربوط به شرکت ارتباطات زیرساخت است در سه شاخص اصلی پهنای باند IP و توزیع بین شرکت های عمده فروشی طراحی شده است.
به گفته وی،در حوزه اینترنت نیز انچه آکنون وجود دارد، هزار و 300مگابیت برثانیه یا 1/3گیگابیت است، اما آنچه استفاده می شود 750مگابیت است و در داخل استان می توان ظرفیت قابل توجهی به شرط این که شبکه NetWorkingاماده باشد، ایجاد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :