آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58530
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1393 11:16
تعداد بازدید : 1022

نخستین «فرهنگ واژگان و دایره المعارف بازی سازی» عرضه می شود

نخستین «فرهنگ واژگان و دایره المعارف بازی سازی» با همکاری معاونت آموزش و پژوهش بنیاد ملی بازی های رایانه ای در نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال (ITDMEX)، عرضه می شود.


فناوران - معاونت آموزش و پژوهش این بنیاد اقدام به تدوین و تهیه فرهنگ واژگان و دانشنامه تولید بازی های رایانه ای کرده و این دانشنامه برای اولین بار در این نمایشگاه ارایه خواهد شد.
تدوین دانشنامه بازی های رایانه ای برای نخستین بار است که در دنیا انجام می شود، برای طراحی و تدوین این دانشنامه از کارشناسان و متخصصان عرصه بازی های رایانه ای استفاده شده و یک هزار و 500 لغت تخصصی بازی های رایانه ای در این دانشنامه برای علاقه مندان در شاخه های هنری، فنی، طراحی بازی و مدیریت پروژه طبقه بندی شده است.
در این دانشنامه ذیل هر لغت علاوه بر ترجمه و معادل فارسی آن توضیحاتی درباره موارد استفاده آن در بازی سازی آورده شده و در عین حال تلفظ این لغات و همچنین شرح تخصصی آنها نیز به صورت دقیق بیان شده است.همچنین لغات هم خانواده حدود یک هزار و ۲۰۰ لغت این دانشنامه در کنار هر لغت بیان شده است و برای بیش از 900 واژه که به توضیح دقیق تری نیاز داشته شرح جامعی ارایه شده است.
این مجموعه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی با هدف توسعه و گسترش دانش گیم در کشور تدوین شده است.
علاوه بر ترجمه لغات تخصصی و مورد استفاده در عرصه بازی های رایانه ای، ۳۰۰ کنسول بازی مورد استفاده در تولید بازی های رایانه ای نیز در این دانشنامه معرفی شده است.
بر این اساس، در دانشنامه گیم، نام شرکت های بازی سازی و افراد فعال در عرصه بازی های رایانه ای دنیا آورده شده است،۵۰ ژانر (گونه) بازی های رایانه ای در این دانشنامه برای علاقه مندان تشریح شده است.
همچنینآموزش بازی سازی برای آیفون ،آموزش ساخت بازی با موتور یونیتی، هوش مصنوعی در ساخت بازی، مدل سازی برای بازی های رایانه ای با3DMUD، هنردر بازی رایانه ای (جلد اول) و هنر در بازی رایانه ای (جدل دوم) از دیگر کتاب های آموزشی در ساخت بازی های رایانه ای انستیتو ملی بازی سازی است که در دومین نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ارایه می شود.
دومین نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال 15تا 18شهریور ماه در محل دایمی نمایشگاه های تهران برگزار می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :