آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58528
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1393 10:59
تعداد بازدید : 874

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

امیدواریم مراجع ذیربط پیوست فرهنگی را تصویب کنند

وزیر ارتباطات در ابتدای جلسه پیگیری روند اجرایی شبکه ملی اطلاعات گفت: با این که حدود 2 سال است که رایتل با مجوز خدمات نسل سوم فعالیت می کند تا کنون هیچ مشکل خاصی بروز نکرده است. مطمئنا با ارایه خدمات توسط اپراتور اول و دوم هم؛ فرآیند نظارت وکنترل فضای مجازی طبق قوانینی ومقررات نظیر آنچه در رایتل بوده است؛ اجرا می شود.


فناوران – محمود واعظی افزود: بنا نیست خدمت جدیدی فراتر از آنچه طی دو سال قبل، مجوز آن صادر شده، انجام شود. به هرحال ما به تمامی ارزش های والای نظام پایبند هستیم و متعهد به حفظ ارزش های موجود در جامعه نیز هستیم.
وی دامه داد: اطمینان می دهم در ارایه هر خدمت ارتباطی و فناوری جدید کلیه ضوابط و سیاست ها و قوانین و مقررات مورد توجه قرار گیرد و تمام تلاش خود را در جهت صیانت از دستاوردهای اخلاقی، دینی و فرهنگی در فضای مجازی به کار می گیریم.
 توجه مراجع ستودنی است
وزیر ارتباطات گفت: دولت همواره با آغوش باز از نقد و انتقاد سازنده حمایت کرده و می کند و ما نیز در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دغدغه های موجود را حس می کنیم و به هیچ وجه به دنبال ایجاد جو ناسالم و نامطلوب در جامعه و به ویژه فضای مجازی نیستیم و خود را متعهد به سالم سازی این فضا جهت بهره گیری بهینه از امکانات آن می دانیم.
واعظی افزود: از آنجایی که هر  فناوری و دانشی که بشر به آن دست می یابد؛ ممکن است در کنار فرصت ها مخاطراتی به همراه داشته باشد؛ بی شک توجه مراجع عالی قدر، به بحث پایش فضای اینترنت و لزوم پیوست فرهنگی در استفاده از فناوریهای جدید،، ستودنی است. چرا که اگر برخورداری از اینترنت و فناوریهای نوین ارتباطی، مدیریت نشود؛ ممکن است به برخی از ناهنجاری های اخلاقی و اجتماعی دامن بزند.
 هیچ شتابی در کار نیست
وی با بیان سخنان حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با دکتر لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما نیز به مدد توصیه ها و رهنمودهای مراجع عالی قدر،هیچ گونه شتابی در اجرای نسل سوم و جهارم بدون توجه به مسایل فرهنگی نداریم و بر سالم سازی فضای  مجازی با استفاده از شبکه ملی اطلاعات تاکید می کنیم. چراکه راه اندازی این شبکه می تواند کمک شایانی در استفاده از محتواهای بومی ایرانی- اسلامی داشته باشد.
 کارشناسان وزارتخانه ماه ها بررسی کرده اند
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: کارشناسان و متخصصان و مسوولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز طی ماه ها کار کارشناسی و مطالعاتی و نیز استفاده از ظرفیت های مشورتی متخصصان فنی و فرهنگی کشور و با علم به ارایه خدمات و محتواهای پاک در فضای اینترنت و به حداقل رساندن آسیب های اجتماعی و فرهنگی آن مبادرت به اعطای نسل سوم تلفن همراه کرده اند.
واعظی افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از همان ابتدا روی سالم سازی و فرهنگ سازی فضای مجازی تاکید داشته و تمام تلاش و اهتمام خویش را نیز در این زمینه به کار بسته است و در ادامه مسیر نیز از تمامی مشورتها و نظرهای عالمانه کارشناسان دلسوز فرهنگی کشور در اعتلای فضای موجود استفاده خواهد کرد.
وزیر ارتباطات گفت: ارایه خدمات و بهره مندی از محتواهای مناسب در اینترنت تنها دغدغه مسوولان و صاحب نظران ما نیست و بسیاری از فعالان، متخصصان و دانشمندان کشورهای دیگر نیز بر ضرورت فرهنگ سازی و ارایه خدمات مناسب تاکید دارند و قطعا نظام جمهوری اسلامی ایران، که ماهیتی فرهنگی دارد و بر ارزشهای اسلامی و انسانی و معنوی تاکید بسیار دارد با حساسیت بیشتری برخورد خواهد کرد.
واعظی افزود: ایران می تواند با ایجاد مسوولیت اجتماعی در جهت صیانت از حریم خانواده ها و کاربران  به عنوان الگویی در حوزه فرهنگسازی و ارایه خدمات و محتوای مناسب مطرح شود و شکی نیست که متولیان و کارگزاران آن نیز متعهد و دلسوز و انقلابی بوده و به آرمانهای بزرگ انقلاب وفادار هستند.
وی گفت: امیدواریم به زودی در مراجع ذیربط مجازی شاهد تصویب پیوست فرهنگی باشیم تا ملت عزیز در ارتباط با استفاده از نسل سوم تلفن همراه دچار مشکل نشوند.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :