آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58527
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1393 10:54
تعداد بازدید : 987

راه توسعه فناوری، تعامل هم‌افزا با سایر کشورهاست

توضیحات آیت اللهی در مورد میهمانان خارجی هفته ICT پارسی زبانان

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به عنوان متولی برگزاری هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی زبانان، در مورد لزوم همکاری با انجمن های خارجی و دعوت از آنها به این رویداد توضیحاتی ارایه کرد.


فناوران- کاظم آیت آللهی گفت: یکی از وجوهی که برای برگزاری موفق این رویداد باید به آن توجه می کردیم، تعاملات بین المللی و منطقه ای بود. چرا که فناوری اطلاعات و ارتباطات خود دهکده جهانی را به ارمغان آورده و نمی توان به صورت ایزوله و جدا از دیگران، انتظار توسعه و استفاده کارامد از آن داشت.
وی با بیان این که سازمان نظام صنفی رایانه ای بنا به رسالت خود مدت زیادی است که با سازمان های مردم نهاد همتراز در کشورهای دیگر ارتباط دارد گفت: بدون شک برای توسعه بازار و ایجاد فضای کسب و کار برای فعالان داخلی از یک سو و از سوی دیگر برای تغذیه بازار با ایده ها و تجربیات بین المللی به این ارتباطات نیازمندیم.
آیت آللهی افزود: ارتباطات ما با انجمن هایی مانند نسکام هند و پیکام مالزی بسیار خوب بوده و نمایندگانی از آنها در این رویداد حضور داشتند. همچنین ارتباط موثری با اجمع به عنوان بزرگ ترین انجمن ICT منطقه برقرار شده است که همکاری و یاری آنان در هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی زبانان، سبب پربارتر شدن این رویداد شد.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با بیان این که مدعوین دیگری از نهادهای دیگری مانند آیکن، رایپ و آیساک نیز قرار بود به ایران بیایند گفت: تنها دلیل حضور نیافتن آنها مشکل صدور ویزا بود و امیدواریم سال آینده و با زمان بیشتری که در اختیار داریم، حضور این متخصصان را هم در دومین دوره هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی زبانان داشته باشیم.
وی در مورد همکاری اجمع با سازمان نظام صنفی رایانه ای در برگزاری این رویداد نیز توضیح داد: دوستان ما در اجمع علاوه بر این که میهمان ما بودند، در برگزاری این رویداد همکاری و همراهی بسیار خوبی داشتند. همفکری کارشناسان اجمع در برگزاری جایزه چالش نوآورانه و برنامه ریزی پنل های تخصصی با توجه به فعالیت گسترده بین المللی این نهاد ارزشمند است و ما از آن استفاده کردیم.
آیت اللهی تاکید کرد: همه کشورهای خاورمیانه می توانند بازار مصرفی خوبی برای محصولات و خدمات فنی و مهندسی ما باشند و ارتباط با تشکل های بین المللی راه را برای حضور در این بازارها به روی تولیدکنندگان کشورمان می گشاید.
رییس سازمان نصر کشور گفت: پس از پایان این کنفرانس دیدگاه میهمانان خارجی را جویا شدم و از اصحاب رسانه نیز می خواهم در این مورد از میهمانان خارجی سوال کنند. آنها به اتفاق بر این نکته تاکید داشتند که توان ICT ایران را بیش از پیش شناخته و اکنون برای همکاری های مشترک آماده اند.
وی در پاسخ به برخی انتقادات در مورد حضور میهمانان خارجی در هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی زبانان گفت: در دنیای امروز اگر از تعامل ترس داشته باشیم، مطمئنا به اهداف توسعه دست پیدا نخواهیم کرد. ما معتقدیم زیربنایی ترین زیرساخت توسعه، فناوری اطلاعات و ارتباطات است و توسعه این فناوری با تعامل هم افزا به وجود می آید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :