آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58452
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1393 11:46
تعداد بازدید : 864

Kids Mode کودکان را سرگرم و والدین را آسوده می کند

بیشتر کودکان در منطقه خاورمیانه در سن 10 تا 12 سالگی صاحب اولین گوشی تلفن همراه خود می شوند و یک سوم این کودکان از گوشی های هوشمند استفاده می کنند. این بخشی از یافته های اتحادیه شرکت های تلفن همراه (GSMA) بر اساس مطالعه ای در کشورهای ایران، الجزایر، مصر، عراق و عربستان سعودی است.

فناوران-  طبق آخرین آمار از سوی وزارت ارتباطات و اطلاعات فناوری، 92 درصد از مردم ایران دارای تلفن همراه هستند و بسیاری از آنها از گوشی های هوشمند استفاده می کنند.
این روزها بسیاری از کودکان حتی در سنین زیر سه سال وقتی هنوز نمی توانند بند کفش شان را ببندند، با فناوری آشنایی دارند و می توانند از تلفن های همراه و تبلت ها استفاده کنند.
از سویی والدین، مدام نگران حریم خصوصی فرزندان شان به هنگام استفاده از گوشی تلفن همراه هستند. یافته های GSMA نشان می دهد ۷۲ درصد از کودکانی که از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند، دوستان اینترنتی تازه ای پیدا می کنند و این مساله والدین آنها را نگران می کند.بسیاری از کارشناسان تربیت کودک معتقدند کودکان زیر پنج سال نباید از ابزارهای فناوری استفاده کنند و دسترسی به تبلت یا تلفن هوشمند برای کودکان بین 6 تا 9 سال باید همراه با نظارت باشد و بیش از دو ساعت طول نکشد. بر این اساس نرم افزارهای بسیاری برای قفل کردن بازی و اپلیکشین ها طراحی شده است اما «کیدز مود» Kids Mode، نرم افزاری است که توسط سامسونگ به شکل اختصاصی برای تبلت ها و گوشی های هوشمند طراحی شده، این قابلیت را برای والدین ایجاد می کند تا شیوه استفاده کودکان خود را از فناوری مدیریت کنند.
کودکان در فضای شاد و رنگارنگ Kids Mode می توانند از برنامه هایی که والدین شان تایید کرده اند، استفاده کنند. این روزها کودکان علاقه زیادی به بازی با تبلت ها دارند و والدین هم به ناچار و گاه به اشتباه این ابزار فناوری را برای ساعت های طولانی در اختیار کودکان خود قرار می دهند. Kids Mode این امکان را برای والدین فراهم کرده که برای استفاده از دستگاه، زمان مشخصی در نظر بگیرند.
Kids Mode در اکتبر سال ۲۰۱۳ برای راحتی پدر و مادرها ابداع شد تا بتوانند تبلت یا گوشی هوشمند خود را که برای کار و ارتباطات اجتماعی به کار می برند، به وسیله ای برای سرگرمی فرزندشان تبدیل کنند. این سیستم با مجموعه ای از اپلیکیشن های مناسب کودکان، از جمله یک دوربین، به کودکان اجازه می دهد عکاسی کنند و با استفاده از فناوری تشخیص صورت، روی عکس ها تغییرات کارتونی جالبی مثل سبیل گذاشتن و غیره انجام دهند. در این مجموعه یک اپلیکیشن نمایش فیلم نیز وجود دارد که پدر و مادرها می توانند بر اساس سن کودک شان اجازه استفاده از ویدیوها را تنظیم کنند.
دسترسی به برنامه هایی چونLEGO، به همراه مجموعه ای از اپلیکیشن های سرگرمی و آموزشی، به والدین کمک می کند  علاوه بر نظارت، امکان تجربه کار با فناوری های نوین را برای فرزندان شان فراهم کنند. kids Mode علاوه بر این که سرگرم کننده و آموزشی است، با ممنوعیت دسترسی کودکان از اطلاعات حساس و مهم تبلت یا تلفن والدین حفاظت می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :