آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58345
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1393 12:7
تعداد بازدید : 810

موبایل اعتیادآور است

در حالی که استفاده از گوشی های موبایل این روزها همه گیر شده کارشناسان درباره وابستگی شدید و اعتیاد به این دستگاه ها هشدار می دهند.
فناوران- بر اساس تحقیقاتی که به تازگی درباره استفاده زنان و مردان از گوشی های هوشمند شده، زنان بیش از مردان به گوشی های موبایل وابسته اند.
بر این اساس گفته می شود تقریبا 60 درصد دانشجویان به گوشی های موبایل اعتیاد دارند و در صورت نداشتن گوشی موبایل مضطرب و آشفته می شوند.
بر اساس این تحقیقات کاربران بیشترین زمان خود را برای چت کردن با گوشی های موبایل صرف می کنند بر این اساس مشخص شده که 94/6 دقیقه از کل روز صرف چت و رد و بدل کردن پیام می گذرد، 48/5دقیقه برای ارسال ایمیل، 38/6دقیقه چک کردن فیس بوک، 34/4دقیقه برای وبگردی و 26/9دقیقه گوش دادن به موسیقی صرف می شود.
این تحقیقات مشخص کرده که زنان زمان بیشتری را برای استفاده از گوشی های موبایل صرف می کنند این در حالی است که مردان زمان بیشتری از روز را صرف استفاده از فناوری می کنند. همچنین مشخص شده که زنان گوشی های موبایل را برای ارتباط اجتماعی مثل چت کردن و ارسال و دریافت ایمیل مورد استفاده قرار می دهد و به روابط و مکالمه علاقه زیادی دارند. این در حالی است که مردان بیشتر برای سرگرمی از این دستگاه ها استفاده می کنند.
مردان اغلب از گوشی های موبایل برای دسترسی به شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک، اینستاگرام و توییتر استفاده می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :