آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58327
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1393 11:20
تعداد بازدید : 859

تقدیر از دست اندرکاران همایش ICT پارسی زبانان

همزمان با آخرین روز برگزاری همایش هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی زبانان که روز گذشته در محل سالن اجلاس سران برگزار شد از سخنرانان و دست اندرکاران برگزاری این همایش تقدیر به عمل آمد.

فناوران - در ابتدای برنامه آزاده داننده رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران گفت: در کشور ما در صحبت از اینترنت جنبه های فرهنگی بسیار مورد تاکید است و در تصمیم گیری و قضاوت در مورد میزان نیاز به اینترنت نقش بسیار پررنگی ایفا می کند.
وی ادامه داد: با توجه به اهداف دولت یازدهم برای توسعه ارتباط با جهان در بخش خصوصی بر آن شدیم که از دانش و تجربه کشورها بهره ببریم. خوشبختانه دولت یازدهم فضا را برای این همکاریهای منطقه ای فراهم کرده و ما در این همایش پشتیبانی صد درصد دولت را با خود همراه داشته ایم. این همایش نقطه شروع همکاری های منطقه ای است و امیدواریم بتوانیم برای پیشرفت در این زمیه از منابع مورد نیاز که دانش و سرمایه است بهره کافی را در آینده ببریم. داننده گفت: امیدوارم قراری که با خود در مورد اجرای این رویکرد به صورت سالانه گذاشتهَ ایم در سال های آینده با قوت بیشتری اجرا و پیگیری شود.
فیروز آبادی قایم مقام وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی نیز به عنوان سخنران بعدی گفت: ICT فضایی تولید می کند که این فضا مبتنی بر حقیقت است.
همچنین انتظاری دبیر شورای عالی فضای مجازی در مورد محتوای زبانی سایت ها گفت: در همین راستا تفاهم نامه همکاری بین شورای عالی فضای مجازی و فرهنگستان زبان و ادبیات پارسی امضا شده که در آن به توسعه و ترویج خط و زبان پارسی در فضای مجازی پرداخته ایم و امیدواریم ضریب نفوذ خط و زبان پارسی در آینده نزدیک سهم بیشتری از اینترنت دنیا را از آن خود کند.
در پایان مراسم از سخنرانان و برگزارکنندگان با اهدای تندیس همایش تقدیر به عمل آمد.
همچنین از جوانانی که در نخستین مسابقه چالش نوآورانه شرکت کرده و طرح های خود را ارایه دادند با اهدای لوح و تندیس تقدیر شد.
بر اساس این گزارش از طرف این جشنواره وعده انعقاد قرارداد 12میلیون و پانصد هزار تومانی در مورد اجرای 6 طرح برتر نیز داده شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :