آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58325
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1393 11:7
تعداد بازدید : 937

آیت‌الله مکارم:

سخنانم در ارتباط با اینترنت تحریف شد

یکی از مراجع تقلید قم درباره برنامه وزارت ارتباطات در اجرای نسل سوم اینترنت تلفن همراه گفت: شورای عالی فضای مجازی توضیحاتی را در این ارتباط به من دادند و احساس کردم در این خصوص خطری ایجاد می شود، اما متاسفانه برخی سخنان مرا تحریف کردند.

خانه ملت- آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با رییس مجلس شورای اسلامی گفت: شورای عالی فضای مجازی توضیحاتی را در این ارتباط به من دادند و من احساس کردم که در این خصوص خطری ایجاد می شود که در نهایت تذکر دادم، اما متاسفانه برخی ها این صحبت های من را تحریف کردند.
 ما مخالف تکنولوژی نیستیم
وی با تاکید بر اینکه ما مخالف تکنولوژی نیستیم افزود: به نظر ما استفاده از تکنولوژی واجب است، زیرا وقتی مسلمانان دارای نهضت علمی و انقلابی بودند اروپایی ها دوران قرون وسطی را طی می کردند از این رو ما موافق تکنولوژی هستیم.
 آدم بی عقل مخالف تکنولوژی است
این مرجع تقلید ادامه داد: تکنولوژی غربی مانند یک آب گل آلود و غیربهداشتی است، البته آب مایه حیات است ولی آب گل آلود را باید تصفیه کرد، بنابراین تکنولوژی نسل سوم اینترنت هم مانند آب گل آلود باید تصفیه شود تا در اختیار مردم قرار گیرد، بنابراین این را باید گفت که آدم بی عقل مخالف تکنولوژی و پیشرفت علم است.
 تکنولوژی باید پالایش شود
آیت الله مکارم شیرازی گفت: قطعاً غربی ها در حوزه تکنولوژی پایبند به مسایل اخلاقی و فرهنگی نیستند اما ما که پایبند هستیم و خط قرمزهایی داریم، معتقدیم که هر تکنولوژی باید پالایش شود.
 شتاب در اجرای نسل سوم اینترنت اشتباه است
وی با بیان اینکه شتاب و عجله در اجرای نسل سوم اینترنت اشتباه است گفت: در ارتباط با استفاده از این تکنولوژی اعضای شورای فضای مجازی نظراتی را دارند که این نکات باید در نشست هایی با مسوولان و وزیر ارتباطات مطرح شود، زیرا در غیر این صورت در آینده مشکلات بسیاری ایجاد می شود. این مرجع تقلید با بیان اینکه در کشور ما مسایل فرهنگی همیشه تبدیل به مسایل اقتصادی و سیاسی می شود ادامه داد: ما به عنوان یک دولت اسلامی معتقدیم که اگر اخلاق فاسد شد، مشکلات دیگر هم به تبع آن ایجاد می شود، از این رو می توان ریشه برخی مشکلات مانند طلاق، بی بندوباری و آسیب دیدن نظام خانواده را در استفاده اشتباه از این موارد مشاهده کرد.
 پیام ما را به وزیر ارتباطات برسانید
وی با بیان اینکه ما مسایل فرهنگی را به دقت رصد می کنیم، خطاب به علی لاریجانی تاکید کرد: البته گاهی این مسایل هزینه هایی را برای ما دارد، اما امیدواریم شما هم پیام ما را به مسوولان به ویژه وزیر ارتباطات برسانید که در ارتباط با این تکنولوژی فکری کند.
 نسل سوم باید پیوست فرهنگی داشته باشد
در ادامه لاریجانی درخصوص موضوعات مطرح شده درزمینه نسل سوم اینترنت در کشور گفت: قطعاً این تکنولوژی ها باید پیوست فرهنگی داشته باشند، البته باید براساس برنامه ریزی های انجام شده اینترانت داخلی گسترش پیدا می کرد و حتی طراحی های اولیه آن انجام می شد، اما من قطعاً برای پیگیری موضوعات مطروحه از سوی جنابعالی با وزیر مربوطه و دبیر شورای عالی فضای مجازی تماس می گیرم و موضوع را بررسی می کنم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :