آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57794
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1393 12:45
تعداد بازدید : 1016

کم آبی، زلزله، استیضاح

حال ما خوب است اما...

داستان بورسیه های غیرقانونی و استیضاح وزیر علوم از ماجراهای پر سر و صدای هفته گذشته در شبکه های اجتماعی بود. در شبکه های اجتماعی اطلاعاتی از سطح سواد نمایندگان استیضاح کننده فرجی دانا منتشر شده که مورد توجه نیز قرار گرفت. وزیر علوم با گذشتن تنها یک سال از زمان گرفتن رای اعتماد از سوی نماینده های مجلس هفته گذشته استیضاح شد. جلسه استیضاح وی نیز در شبکه های اجتماعی بازتاب گسترده داشت. رای اعتماد ندادن نمایندگان مجلس واکنش های زیادی در شبکه های اجتماعی به دنبال داشت.
کشته شدن یک کارگر توسط ماموران گشت شهرداری بعد از ضرب و شتم نیز از جمله مواردی بود که توجه فعالان شبکه های اجتماعی را به خود جلب کرد و واکنش های زیادی برانگیخت. تا امروز بیشتر از یک ماه است که شهرداری به خاطر تصمیمات و عملکردش مورد انتقاد کاربران در شبکه های اجتماعی و حتی مردم، بیرون از شبکه های اجتماعی است.

خشک شدن سد های تهران و روشن شدن چراغ قرمز بی آبی در پایتخت طی هفته گذشته نظر بسیاری از کاربران را در فضای مجازی به خود جلب کرد. انتشار اخبار مربوط به کاهش آب سد لار و لتیان، تازه توجه پایتخت نشینان را به جدیت کم آبی جلب کرده است.

زلزله هفته گذشته در ایلام و خوزستان نیز تایم لاین توییتر را برای یکی دو روز دگرگون کرد. کاربران ایلامی و خوزستانی که پس از زلزله به خاطر پس لرزه ها مجبور شدند یک شب را بیرون از خانه های خود بگذرانند و از حال و هوای شهرهای بیدار، توییت می کردند. حساب کاربری زلزله نگار نیز مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفت تا بتوانند در لحظه متوجه زمین لرزه ها، شدت و زمان و محل وقوع آن شوند.

سیمین بهبهانی، پس از تحمل یک دوره بیماری سخت، هفته گذشته چشم از جهان فرو بست. از جمله تسلیت هایی که در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت می توان به تسلیت آلن ایر بعد از انتشار خبر فوت سیمین بهبهانی اشاره کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :