آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57782
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1393 12:14
تعداد بازدید : 599

اعتبار 3300 میلیارد تومانی مخابرات برای نسل های جدید

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: 3 هزار و 300 میلیارد تومان در سال جاری برای تغییرات و تامین سرویس های نسل سوم و چهارم تلفن همراه در کشور در نظر گرفته شده است.

خبرگزاری فارس- کاظم ابراهیمی با بیان اینکه شرکت مخابرات در یک هزار و 360 شهر و 54 هزار روستای کشور فعالیت جامع دارد، گفت: تلاش کردیم ارتباطی استاندارد در سطوح مختلف فراهم کنیم.
وی ادامه داد: باید در آینده نزدیک و طی امسال و سال آینده تغییرات لازم را در سوییچ های تلفن ثابت انجام و سیستم را تغییر بدهیم تا امکان واگذاری سیستم های ارزش افزوده برای مردم ایجاد شود.
ابراهیمی با بیان اینکه تغییر سوییچ ها امکانات زیادی در نگهداری و ارایه تجهیزات خواهد داشت، گفت: در سال جاری یک هزار و 600 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای بخشی از این تجهیزات، اعم از سوییچ تلفن ثابت و شبکه های مورد نیاز فیبر نوری و انتقال در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه برای هفته دولت تعدادی پروژه آماده شده است، افزود: در حال حاضر استان کردستان دارای 550 هزار شماره تلفن ثابت با ضریب نفوذ 32.56 درصد است.
ابراهیمی با تأکید بر وجود اقلیم خاص و کوهستانی در کردستان، ارتباط دهی به روستاها را در این استان پرهزینه دانست و افزود: با این وجود، آمادگی عمل به تکالیف خود را دارا هستیم.
وی با بیان برقراری ارتباط اینترنت پرسرعت 330 روستا در این استان گفت: امکان بهره مندی از این مزیت را برای 60 روستای دیگر در دستور کار قرار داده ایم.
ابراهیمی گفت: کد استان های مختلف کشور را از چهار رقم به 3 رقم کاهش داده ایم که با این حساب، کد استان کردستان از تاریخ پنجم شهریور ماه از 0871 به  087تغییر می یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :