آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57775
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1393 11:48
تعداد بازدید : 700

پرونده پارازیت به شورای عالی امنیت ملی رفت

رییس دبیرخانه شورای سیاست گذاری سلامت از ارسال گزارش وضعیت پارازیت ها به شورای عالی امنیت ملی خبر داد و گفت: در حال پیگیری هستیم تا دستگاه های سنجش امواج به زودی نصب شوند.

خبرگزاری فارس - علیرضا دلاوری در رابطه با آخرین وضعیت ارزیابی امواج مغناطیسی و پارازیت در کشور گفت: اکنون نمی توانیم به طور صریح در مورد این موضوع صحبت کنیم چون برخی از مسایل آن محرمانه است.
وی افزود: اما طبق بررسی های انجام شده، گزارش کمیته ای که برای بررسی اثرات پارازیت ایجاد شده به شورای عالی امنیت ملی ارسال شده است.
دلاوری گفت: قرار است در شورای عالی امنیت ملی جلساتی با محور اصلی موضوع پارازیت برگزار  شود.رییس دبیرخانه شورای سیاست گذاری سلامت در رابطه با نصب دستگاه برای سنجش این امواج گفت: در حال پیگیری هستیم که این دستگاه ها به زودی نصب شوند و نقاط حساس نیز در حال شناسایی است.
بر اساس این گزارش اردیبهشت ماه امسال بود که حسن هاشمی وزیر بهداشت گفته بود کارگروهی برای بررسی امواج و پارازیت ها در کشور تشکیل شده و شخص رییس جمهوری پیگیر این موضوع است اما اختلاف نظری برای میزان این امواج و اندازه گیری پارازیت در نقاط مختلف وجود دارد.
وی گفته بود: پارازیت ها در همه کشورها وجود دارند اما در مورد اینکه چه مقدار از پارازیت ها مضر است، استاندارد بین المللی برایش تعریف شده است و باید طبق آن اندازه گیری انجام شود. طبق این اندازه گیری که درحال انجام است، مشخص می شود که میزان پارازیت در کشور بیش از استانداردها بوده یا کمتر از آن است. همچنین وزیر بهداشت تاکید کرده بود: در حال حاضر دستگاه اندازه گیری پارازیت ها در کشور وجود دارد و به غیر از وزارت بهداشت، وزارت ارتباطات، سازمان انرژی اتمی و سازمان محیط زیست، گروه هایی که در این موضوع دخالتی ندارند به عنوان دستگاه های بی طرف، میزان پارازیت ها را اندازه گیری می کنند. اما اختلاف نظری که وجود دارد بر روی میزان اندازه گیری دقیق پارازیت ها است، در غیر این صورت کار به خوبی پیش می رود و حتی شخص رییس جمهوری پیگیر این موضوع است و بارها در این رابطه با مسوولان امر صحبت کرده است و مطمئن باشید از آن بخشی از پارازیت ها که به سلامت مردم آسیب می رساند حتماً پیشگیری خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :