آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57773
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1393 11:44
تعداد بازدید : 809

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

مجوز نسل سوم و چهارم موبایل همین هفته صادر می شود

چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه گذشته روزهای پرکاری برای وزیر ارتباطات و معاونانش بود. البته به نظر می رسد این هفته نیز که عنوان هفته دولت را با خود به یدک می کشد برای دولتمردان حوزه فاوا هفته پرکاری باشد. به هر حال محمود واعظی و مدیرانش در سه روز گذشته مشغول افتتاح طرح های مختلفی در استان های آذربایجان شرقی و کردستان بودند.

فناوران- واعظی روز پنجشنبه با حضور در استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه هفته آینده مجوز ورود به نسل سوم و چهارم را برای اپراتورهای کشور صادر می کنیم، گفت: در گذشته به این تکنولوژی بی توجهی شده که درصدد جبران این عقب ماندگی هستیم.
واعظی با بیان پروژه های در حال افتتاح آذربایجان شرقی، افزود: بیشترین سرمایه گذاری ها در آذربایجان شرقی اتفاق افتاده که دولت و مردم نتیجه سرمایه گذاری ها را لمس خواهند کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: درصدد ایجاد زیرساخت های لازم در مناطق محروم و روستاها هستیم؛ چرا که پیشرفت این مناطق در حوزه IT و ICT ضرورتی انکارناپذیر است، همچنین توسعه شهرهای مرزی نیز مورد توجه دولت است.
وی افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این آمادگی را دارد که از پتانسیل دانشگاهی، بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان آذربایجان شرقی در جهت اجرای طرح های مختلف در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، حمایت کند.

افتتاح دروازه بین المللی اینترنت تبریز
دروازه بین المللی اینترنت تبریز از جمله پروژه هایی بود که در دو روز گذشته با حضور وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد. با ایجاد و راه اندازی دروازه بین المللی تبریز جهت تامین پهنای باند از برترین اپراتورها وتوزیع آن ها دراستان های آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان به میزان 20 گیگابایت انجام می شود.
همچنین 270 طرح با 166 میلیارد و 336 میلیون ریال اعتبار توسط شرکت مخابرات استان به بهره برداری رسید. تفاهمنامه همکاری بین سازمان فناوری اطلاعات ایران با دانشگاه هنر اسلامی تبریز و تفاهمنامه همکاری بین شرکت پست با استانداری آذربایجان شرقی به امضا رسید. همچنین با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات 393 روستا در آذربایجان شرقی از خدمات اینترنت پرسرعت بهره مند شدند.

افتتاح 47 پروژه ارتباطاتی در کردستان
روز جمعه نیز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونین و مدیران وی 47 پروژه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان افتتاح شد. این پروژه ها در بخش زیرساخت ارتباطات، توسعه شبکه فیبر نوری، توسعه ارتباطات تلفن همراه و ثابت و همچنین اینترنت روستایی بوده است.
واعظی در این مراسم فاوا را پیشران توسعه همه جانبه کشور دانست و گفت: نیازمندیم که زیرساخت های ارتباطی را به سرعت توسعه دهیم که افتتاح های امروز در همین راستا است. در این مراسم با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در روستای سرد آقامیش 581 روستا به اینترنت پرسرعت متصل شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :