آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57768
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1393 11:31
تعداد بازدید : 709

گوگل حساب کاربری ویژه کودکان می سازد

گوگل مدت هاست که به غیر از ارایه محتوای مرتبط با خواسته های کاربران به حذف محتوای ناخواسته نیز فکر می کند؛ به ویژه در مورد محتوای نامطلوبی که در دسترس کودکان قرار می گیرد.


فناوران- گوگل سال گذشته از به کارگیری فناوری جدیدی خبر داد که به واسطه آن جست وجوی سایت های هرزه نکاری کودکان دشوار می شود و اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ هزار واژه جست وجوی مرتبط با این سایت ها مسدود شده اند. این شرکت به تازگی اعلام کرده که یک حساب کاربری ارایه خواهد کرد که محتوای نامناسب برای کودکان و تبلیغات به آن راه ندارد و به این ترتیب والدین روی وب گردی فرزندان و اطلاعاتی که به دست گوگل می رسد، کنترل بیشتری خواهند داشت. این در حالی است که هم اکنون کاربران به صورت رسمی برای ساختن حساب جی میل یا استفاده بدون محدودیت از محتوای یوتیوب باید دست کم ۱۳ سال داشته باشند. هرچند در عمل چنین مرزی وجود ندارد، زیرا سازوکاری برای اطمینان از سن و سال کاربران موجود نیست. حال، به نوشته پایگاه «The Information»، گوگل قصد دارد برای نخستین بار حساب هایی ویژه کاربران زیر ۱۳ سال ارایه کند.
وبلاگ فنی نشریه وال استریت هم به نقل از دست اندرکاران گوگل نوشته است که این غول فناوری ایالات متحده در آینده ابزار کنترل کارآمدتری در اختیار والدین قرار می دهد. بدین ترتیب در بخش تنظیمات حساب، یک مرکز کنترل در اختیار والدین قرار می گیرد. پدر و مادرها با استفاده از این مرکز تصمیم می گیرند که کودکان شان به چه بخش هایی از اینترنت دسترسی داشته باشند و از آن مهم تر گوگل چه اطلاعاتی از کودکان و نوجوانان جمع آوری می کند.
آنطور که وبلاگ فنی وال استریت ژورنال نوشته، گوگل ماه هاست که روی نسخه «کودک پسند» یوتیوب برای تبلت کار می کند. گوگل ظاهرا به این دلیل از تبلت ها شروع کرده که کار کردن با این دستگاه های سبک به مراتب ساده تر است و به همین دلیل نخستین تماس کودکان با دنیای اینترنت به احتمال از طریق آنها صورت می گیرد. براساس نتایج یک پژوهش، ۴۰ درصد کودکان آمریکایی پیش از آن که زبان باز کنند، از دستگاه های الکترونیکی موبایل استفاده می کنند.
 گوگل از قوانین آمریکا تبعیت می کند
از قرار معلوم گوگل داوطلبانه به سراغ راه اندازی چنین حسابی نرفته است. در آمریکا قانونی برای حفاظت از حریم خصوصی کودکان در اینترنت وجود دارد. این قانون به عنوان مثال تعیین می کند که غول های دنیای مجازی مانند فیس بوک و گوگل مجازند کدام اطلاعات را برای اهداف تبلیغاتی از کودکان زیر ۱۳ سال جمع آوری کنند. در آمریکا با توجه به قانون یادشده، باز کردن حساب کاربری برای کودکان بدون موافقت والدین غیرقانونی است. هنوز مشخص نیست که آیا گوگل حساب ویژه کودکان را به حساب کاربری والدین شان متصل می کند یا راه حل دیگری ارایه خواهد کرد. سخنگوی این شرکت به پایگاه اینترنتی مشابل گفته که گوگل در مورد اخبار منتشرشده نظری ندارد.
 سرویس دیگری برای جوانان
گفته می شود گوگل یک سرویس موسیقی را آماده می کند که برای مخاطبان جوان در نظر گرفته شده است. این سرویس بر پایه خبرهای منتشرشده (و البته تایید نشده) «YouTube Music Key» نام دارد. یکی از دامنه های اینترنتی که گوگل اخیرا آن را ثبت کرده، دلیل این مدعا برشمرده شده است. منابع خبری که به این موضوع پرداخته اند می گویند که کاربران سرویس یادشده با پرداخت ۹۹/۹ دلار در ماه به ۲۰ میلیون قطعه موسیقی و ویدیویی بدون تبلیغ دسترسی خواهند داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :