آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57644
تاریخ انتشار : 28 مرداد 1393 12:25
تعداد بازدید : 1298

دبیر انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی:

نهادهای غیر تخصصی برای کسب و کار اینترنتی قانون ننویسند

انجمن کسب و کارهای اینترنتی به تدوین قوانین مرتبط بدون در نظر گرفتن نظر این کسب و کارها معترض است.

فناوران- رضا الفت نسب دبیر انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی گفت: به تازگی متوجه شده ایم مرکز امور اصناف در حال تدوین آیین نامه مربوط به ساماندهی کسب و کارهای اینترنتی است و متاسفانه تاکنون نظری از کسب و کارهای اینترنتی در این رابطه اخذ نشده است.
وی با بیان اینکه ساماندهی کسب و کارهای اینترنتی حدود 4 سال پیش توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی انجام شد و حاصل آن نماد اعتماد الکترونیکی بوده است گفت: ولی دوباره می بینیم نهاد دیگری به فکر ساماندهی کسب و کارهای اینترنتی افتاده و معلوم نیست دوستان مرکز اصنافی که تخصص شان در ساماندهی کسب و کارهای فیزیکی است و سر رشته ای از فروشگاه های مجازی ندارند، چگونه می خواهند درباره این موضوع قانون و دستور العمل بنویسند.الفت نسب گفت: نمونه این اقدام را در الزام کسب و کارها به دریافت مجوز از اتحادیه فناوران رایانه تهران دیدیم که از 4600 کسب و کار فعال اینترنتی، تنها 32 فروشگاه برای مجوز اقدام کردند.
وی افزود: حدود 40 درصد کسب و کارهای اینترنتی، شامل مشاغل خانگی می شوند. تعدادی ده ها نوع کالا عرضه می کنند و بنابراین ساماندهی این کسب و کارها، با ساماندهی مغازه ها و فروشگاه های فیزیکی فرق دارد، نیرو و توان تخصصی می خواهد و کار مجمع امور صنفی نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :