آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57631
تاریخ انتشار : 28 مرداد 1393 12:6
تعداد بازدید : 774

معاون بهره برداری ارتباطات زیرساخت:

90 درصد اطلاعات سایت های کشور روی سرورهای آسیاتک است

90 درصد اطلاعات سایت های داخلی در سرورهای آسیاتک که در شرکت ارتباطات زیرساخت مستقر است، میزبانی می شود.


روابط عمومی آسیاتک - حسن کریمی معاون بهره برداری و مدیریت شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت در خصوص ترکیب سهم اینترنت بین الملل و داخلی گفت: در حال حاضر 30 درصد از کل ترافیک مورد استفاده  کاربران اینترنت کشور از شبکه اینترانت داخلی است و 70 درصد دیگر نیاز کاربران از طریق اینترنت تامین می‎شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تعدادی از شرکت‎های خصوصی با فعال شدن در زمینه میزبانی سایت‎های داخلی فعالیت خوبی را آغاز کرده‎اند که به دستاوردهای خوبی منتهی شده است، گفت: در حال حاضر شرکت آسیاتک 90 درصد اطلاعات سایت‎های داخلی را در سرورهای خود که در شرکت ارتباطات زیر ساخت مستقر است میزبانی می‎کند و سایر محتواها در اختیار تلکام فید، شاتل و پارس آنلاین است.
کریمی با تاکید براینکه نزدیک به 2 سال و نیم است که شرکت‎های ارایه دهنده اینترنت پرسرعت از دو مسیر اینترنت داخلی و خارجی اقدام به ارایه سرویس به کاربران خود می‎کنند، گفت: تمامی شرکت‎هایی که دارای مجوز سازمان رگولاتوری باشند می‎توانند درخواست استفاده از اینترنت داخلی بدهند و محدودیتی از این بابت وجود ندارد.
وی در ادامه با بیان اینکه چرا بسیاری از شرکت ها تاکنون از این امکانات استفاده نکرده اند، گفت: تمامی شرکت هایی که از سازمان تنظیم مقررات مجوز دارند می توانند اقدام به دریافت اینترنت داخلی کنند و هیچ محدودیتی برای آنها وجود ندارد.
وی قیمت اینترنت داخلی را یک چهارم اینترنت بین الملل اعلام کرد و گفت: در حال حاضر شرکت هایی که در زمینه فروش ADSL فعالیت می کنند بابت هر STM1 مبلغ 24 میلیون تومان و شرکت های دیگر 37 میلیون تومان بابت هر STM1 بین الملل پرداخت می کنند. این در حالی است که اکنون شرکت زیرساخت هر STM1 اینترنت داخلی را یک چهارم اینترنت بین الملل در اختیار شرکت ها قرار می دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :