آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57630
تاریخ انتشار : 28 مرداد 1393 12:4
تعداد بازدید : 751

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

ضرورت نوآوری در صنعت فناوری اطلاعات

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: فرآیند تولید نوآور و ایجاد حرفه‎های نو در صنعت فناوری اطلاعات ضرورتی است که امروز باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
شاتا- علی اصغر توفیق در اولین نشست هم‎اندیشی فعالان صنعت نرم افزار کشور که با حضور مسوولان و مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت، اساتید و جمعی از صاحبان و فعالان این صنعت برگزار شد، گفت: پرداختن به موضوع ارتقا سهم صنعت فناوری اطلاعات در توسعه اقتصادی کشور امروز باید بیش از هر زمان دیگری با جدیت مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: تلاش می کنیم تا با تدوین برنامه ها و سیاست گذاری های مناسب و در سایه برگزاری چنین نشست هایی از نزدیک در جریان مشکلات و معضلات فعالان صنعت نرم افزار قرار بگیریم و با تعامل دو جانبه از نقطه نظرات آنان در جهت بهبود فرآیندها و اقدامات لازم در این صنعت بهره مند شویم.
وی با تاکید بر اینکه مسوولیت های اجتماعی باید بیش از پیش در جامعه تسری یابد، تصریح کرد: متاسفانه رعایت اصل حقوق مالکیت معنوی در صنعت فناوری اطلاعات به خوبی اجرا نمی شود که این مهم توجه بیشتری را به لحاظ فرهنگ سازی و توجه از سوی مسوولان و دست اندرکاران را می طلبد.
توفیق با ضرورت پرداختن بیشتر به مولفه های نوآوری و خلاقیت در این صنعت، گفت: ایجاد نوآوری در بخش نرم‎افزاری و صنعت فناوری اطلاعات به مراتب سهل‎تر و سریع‎تر از بخش سخت‎افزار است چرا که این بخش نیازمند ابزارهای خاص است اما در بخش نرم‎افزار این خلاقیت می‎تواند پویاتر و با سرعت بیشتری انجام شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، شناسایی راهکارها و اقدامات لازم را برای ارتقا این صنعت مهم برشمرد و خطاب به فعالان این صنعت گفت: با کمک ایده ها و نظرات فعالان اقتصادی صنعت IT و بخش خصوصی می توان به راه های نوینی دست پیدا کرد.توفیق افزود: راه اندازی سامانه ستاد و نماد اعتماد از دیگر اقداماتی است که وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای ارتقا صنعت فناوری اطلاعات در بخش صنعت، معدن و تجارت به اجرا درآورده و چندین طرح دیگر نیز از این دست در دست اقدام است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :