آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 57577
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1393 12:36
تعداد بازدید : 789

23 میلیون اکانت توییتر دست روبات هاست

توییتر به تازگی اعلام کرد که جمعیت کاربران فعال این شبکه اجتماعی به 271 میلیون نفر رسیده است، اما بیش از 8 درصد از اکانت های توییتر «بات» هستند و به طور خودکار اقدام به انتشار توییت می کنند.

فناوران- یکی از ویژگی های توییتر که باعث محبوبیت آن در میان ورزشکاران، سیاستمداران و اهالی فیلم و رسانه شده امکان برقراری ارتباط مستقیم بین افراد است. به عبارت دیگر کاربران برای باخبر شدن از آخرین اخبار یا صحبت های خواننده یا بازیگر محبوب خود لازم نیست روزنامه بخرند یا به وب سایت های خبری سر بزنند، چرا که توییتر به آنها امکان می دهد آخرین حرف های چهره های شاخص را در قالب پیام های کوتاه از مستقیما از زبان خودشان دنبال کنند.
با وجود این آمار جدید توییتر حاکی از آن است که کاربران باید به صحت گفته های چهره های محبوب خود در توییتر شک کنند، چرا که 23 میلیون اکانت این شبکه اجتماعی به طور خودکار پیام منتشر می کنند.اولین بار شرکت کوارتز به وجود چنین مساله ای پی برد و اعلام کرد که برخی از توییت های اکانت این شرکت به طور خودکار منتشر شده است. البته به گفته مقامات کوارتز، انتشار خودکار این پیام ها اتفاق بدی نبوده و «فالوور»های اکانت کوارتز روی توییتر به طور مستمر از آخرین اخبار این شرکت باخبر می شده اند.البته بسیاری از 23 میلیون اکانتی که به طور خودکار توییت منتشر می کنند شبیه به هرزنامه عمل کرده و پیام های بلااستفاده به اشتراک می گذارند. بات ها یا اکانت های روباتی در واقع با هدفی کاربردی طراحی شده اند و به شرکت ها و افراد امکان می دهند آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به خود یا شرکت خود را بدون صرف زمان زیادی با دیگران به اشتراک بگذارند.
آمار 23 میلیونی توییتر از اکانت های روباتی، بات های هرزنامه ای را دربرنمی گیرد. بات های هرزنامه ای یا Spambotها شامل اکانت هایی می شود که مثل هرزنامه های ایمیلی صرفا برای تبلیغ محصولات یا خدمات روی توییتر ساخته شده اند. بنابر تخمین توییتر، اکانت های هرزنامه ای کمتر از 5 درصد از کل اکانت های موجود روی این شبکه اجتماعی را شامل می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :