fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 56030
  تاریخ انتشار : 30 تیر 1393 11:4
  تعداد بازدید : 476

  نقشه راه شبکه ملی اطلاعات آماده ارایه است

  قایم مقام سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه نقشه راه شبکه ملی اطلاعات اماده شده است گفت: این طرح به زودی در اختیار شورای عالی فضای مجازی قرار می گیرد.


  خبرگزاری مهر - وی در پاسخ به این سوال که چند درصد این پروژه تاکنون اجرایی شده است گفت: شبکه ملی اطلاعات پروژه فیزیکی قابل رویتی نیست که همه بتوانند پیشرفت آن را ببینند و براین اساس نمی توان گفت چند درصد این پروژه محقق شده است.
  عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات درباره لایه های فیزیکی شبکه ملی اطلاعات همچون دیتاسنتر و خدمات و محتوا گفت: برای آنکه کاربران بتوانند استفاده از شبکه ملی اطلاعات را احساس کنند باید گردش اطلاعات در داخل کشور انجام شود و برای تحقق این امر، نیازمند ایجاد مراکزی برای نگهداری این اطلاعات در داخل کشور به عنوان دیتاسنتر هستیم.
  سلجوقی در مورد گذشت 9 سال از آغاز شبکه ملی اطلاعات گفت: در گذشته اهداف این شبکه تعیین نشده بود و به همین دلیل امروز نمی توانیم بگوییم چند درصد این اهداف محقق شده است؛ در همین حال مصوبه شورای عالی فضای مجازی نیز حاوی کلیات است و نیاز به تدوین نقشه راه برای اجرایی شدن این پروژه احساس می شود که این نقشه آماده شده و به زودی به شورای عالی فضای مجازی ارایه می شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :