آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56027
تاریخ انتشار : 30 تیر 1393 10:54
تعداد بازدید : 654

روابط بین‎المللی سازمان نصر باز مهندسی می‎شود

با صدور حکم حجت اله مدیریان بعنوان مدیر امور بین‎الملل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، این سازمان تعاملات بین‎المللی خود را بازمهندسی می‎کند.


فناوران- کاظم آیت اللهی، رییس سازمان نصر کشور به پیشنهاد دبیرکل سازمان حکم مدیریان را صادر کرده است.
دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور مانیفست جدید بین‎الملل سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور را چنین تشریح کرد: تغییرات پیش رو در حوزه بین‎الملل و بهبود روابط کشور با جامعه جهانی می طلبد که سازمان های ایرانی نیز همسویی استراتژیک و بازآرایی ساختاری لازم برای بهره برداری از فرصت های بزرگ پیشرو و همچنین کاهش چالش ها و آسیب های احتمالی را در دستور کار قرار دهند.
محمد حسین پاشنه طلا افزود:  سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با بررسی تحولات محیطی در عرصه داخلی و بین‎المللی بر این باور است که بهبود روابط با جامعه بین‎الملل، به نفع صنف و صنعت فناوری اطلاعات ایران خواهد بود. هر چند که از چالش هایی که برای برخی کسب و کارها مخاطره ایجاد می کند نیز نباید غافل بود.
وی یکی از مهم ترین موضوعات بین‎المللی که از هم اکنون باید مورد بررسی دولت و سازمان نظام صنفی   رایانه ای قرار گیرد را موضوع کپی رایت و حق استفاده و بهره برداری از نرم افزارهای خارجی و داخلی عنوان کرد و افزود: لازم است با آینده نگری، سناریوهای محتمل پس از رفع تحریم تدوین و آلترناتیوهای مواجهه از اکنون مشخص شود.
وی تاکید کرد: رعایت نکردن کپی رایت در کشور، اگر نگوییم مهم ترین، یکی از اصلی ترین دلایل شکل نگرفتن صنعت نرم افزار به معنای واقعی در ایران است و سازمان نظام صنفی که متکی بر قانون "حمایت از پدیدآورندگان نرم افزارهای رایانه ای" تشکیل شده، از تمام توان خود برای حمایت از حقوق نرم‎افزارهای مالکیتی(Proprietary software) استفاده می‎کند و پیش کنشگری لازم دولت در مواجهه با کنش‎های بین‎المللی پس از رفع تحریم و پیوستن به معاهده‎های بین‎المللی این حوزه را خواستار است.
او افزود: افزایش ارتباطات بین‎المللی کلید برون رفت صنعت نرم افزار ایران از رکود بوده و باعث شکوفا شدن این صنعت و توسعه صادرات آن خواهد شد. نظام صنفی رایانه‎ای می‎کوشد در این مسیر منافع حداکثری 10هزار عضو خود را که در سالیان متمادی با مشکلات متعدد مالی، تکنولوژیکی و محدودیت دسترسی به بازارهای بین‎المللی به ویژه بازارهای سایبری، چراغ این صنعت را در کشور روشن نگاه داشته اند، تامین شود.
وی از جمله وظایف امور بین‎الملل سازمان نظام صنفی را علاوه بر افزایش ارتباطات با سازمان‎های بین‎المللی حوزه ICT، کمک به گسترش انتقال دانش و تکنولوژی، انجام امور کارشناسی برای بررسی تاثیرات الحاق به معاهده‎ها و کنوانسیون های مربوطه بر صنف و صنعت فناوری اطلاعات ایران، بررسی دقیق کنش‎های بین‎المللی تاثیرگذار بر فناوری اطلاعات ایران و اتخاذ تدابیر مناسب و همچنین حرکت پیش کنشگری در فضای بین‎المللی موثر بر فناوری اطلاعات ایران، بررسی راهکارهای افزایش صادرات خدمات فنی مهندسی حوزه ICT ایران و کمک به افزایش سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) عنوان کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :