آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56026
تاریخ انتشار : 30 تیر 1393 10:52
تعداد بازدید : 814

معاون وزیر صنعت اعلام کرد

دعوت از سرمایه گذاران برای توسعه زیرساخت های اقتصاد الکترونیکی

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت از شرکت‏ ها، سازما ‏ن ها و سرمایه‏گذاران داخلی و خارجی دعوت کرد تا در توسعه زیرساخت‏ها و کاربردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات به ویژه در حوزه تجارت و اقتصاد الکترونیکی کشور مشارکت کنند.

ایرنا- علی ‏اصغر توفیق رییس شورای راهبری هشتمین همایش ملی و دومین همایش بین‏ المللی تجارت و اقتصاد الکترونیکی گفت: در راستای کاهش قیمت تمام شده، ایجاد شفافیت بیشتر، کاهش هزینه‏های فرصت، افزایش تولید و اشتغال، گسترش بازارها و افزایش صادرات محصولات و خدمات از طریق گسترش بازارهای هدف صادراتی لازم است توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی یکی از ماموریت‏های اصلی دستگاه‏ها و سازمان‏های مرتبط با امر بازرگانی و صنعت کشور قرار گیرد.
وی از اجرای پروژه‏های ملی در کشور از جمله راه‏اندازی پنجره واحد تجاری فرامرزی تا پایان امسال و نیز انجام اقدامات برای اجرای پروژه‏های پایلوت در کشور به عنوان خروجی‏های نقشه راه توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی خبر داد.
توفیق افزود: پروژه شهر الکترونیکی کاشان با همکاری سایر سازمان‏ها و ذی نفعان در استان و شهرستان مربوطه اجرایی می شود. ضمن اینکه راه‏اندازی پنجره واحد گردشگری و تدوین نقشه راه گردشگری الکترونیکی با همکاری سازمان میراث فرهنگی در دستور کار قرار دارد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از دلایل پرداختن به بحث گردشگری در همایش تجارت و اقتصاد الکترونیکی و اجرای پروژه های گردشگری الکترونیکی را وجود مزیت نسبی و رقابتی در این صنعت عنوان کرد.
وی گفت: مقرر شده وزارت صنعت با همکاری سازمان میراث فرهنگی این صنعت را مورد بررسی قرار داده و راهکارهای توسعه آن را با استفاده از ابزارهای الکترونیکی (گردشگری الکترونیکی) تدوین کند که این مهم جزیی از اهداف و دستاوردهای حاصل از هشتمین همایش ملی و دومین همایش بین‏المللی تجارت و اقتصاد الکترونیکی و دومین کنفرانس گردشگری الکترونیکی خواهد بود.
وی گفت: یکی از اهداف اصلی برگزاری این همایش حضور فعالان و نخبگان ملی و بین‏المللی در صنعت فناوری اطلاعات و کاربردهای آن به منظور معرفی آخرین پیشرفت های علمی، ارایه محصولات و خدمات در حوزه تخصصی و اجماع نظر بر این مساله است که چگونه می‏توان از فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان تسریع کننده رشد و توسعه در حوزه‏های مختلف استفاده کرد.
هشتمین همایش ملی و دومین همایش بین‏المللی تجارت و اقتصاد الکترونیکی و دومین کنفرانس گردشگری الکترونیکی ایران طی روزهای 27 تا 29 مهر سال جاری با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی در سالن‏ها همایش‏های بین المللی برج میلاد برگزار می‏شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :