آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56000
تاریخ انتشار : 29 تیر 1393 12:44
تعداد بازدید : 597

هشدار FBI درباره مرگبار بودن خودروهای هوشمند

در حالی که برخی شرکت های فناوری در آمریکا درصدد تولید انبوه خودروهای هوشمند بدون نیاز به راننده هستند، پلیس فدرال آمریکا آنها را تسلیحاتی مرگبار توصیف کرده است.

خبرگزاری فارس- در گزارشی که FBI از این خودروها تهیه کرده تصریح شده که جنایتکاران می توانند از خودروهای مذکور برای انجام اقدامات مجرمانه ای که نیاز به استفاده از دو دست دارد، استفاده کنند. به عنوان مثال در حالی که این خودروها به طور خودکار در حال دور شدن از صحنه جنایت هستند جانیان سوار بر آنها به راحتی می توانند با دو دست خود شلیک کرده و نیروهای پلیس را هدف قرار دهند. به اعتقاد FBI این خودروها کارکرد دوگانه داشته و علیرغم کارآیی مناسبشان قابل سوءاستفاده هم هستند. این هشدار در حالی ارایه می شود که شرکت هایی مانند ائودی، نیسان، مرسدس بنز و تویوتا در تلاش برای ساخت خودروهای بدون نیاز به راننده هستند.
در انتهای این گزارش آمده که استفاده از خودروهای هوشمند علیرغم مشکلاتی که دارند ظرف 5 تا 7 سال آینده به تصویب کنگره آمریکا خواهد رسید و این کار به امری قانونی مبدل می شود. نیسان از جمله اولین شرکت هایی است که خودروی هوشمند خود با قابلیت پارک خودکار را تا سال 2016 روانه بازار می کند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :