آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55988
تاریخ انتشار : 29 تیر 1393 12:20
تعداد بازدید : 706

پر مخاطب ترین فوتبالیست های جام جهانی در توییتر

بازی های جام جهانی 2014 برزیل هفته گذشته با رکورد 672 میلیون توییت به اتمام رسید و توییتر پر مخاطب ترین فوتبالیست ها را معرفی کرد.

فناوران- طرفداران فوتبال، یک ماه پر هیجان را در شبکه های اجتماعی طی کردند. آماری که توییتر منتشر کرده نشان می دهد کاربران توییتر با هشتگ #WorldCup بیش از 672 میلیون توییت ارسال کردند. این در حالی است که برخی از کاربران نیز بدون هشتگ درباره بازی ها نظرات خود را منتشر کردند.
طی بازی های جام جهانی برزیل رکورد توییت ها در بازی نیمه نهایی برزیل @CBF_Futebol) و آلمان @DFB_Team شکسته شد. کاربران در این بازی بیش از 35 میلیون و 600 هزار توییت ارسال کردند.
بعد از این بازی به ترتیب بازی های آلمان و آرژانتین @Argentina با 32.1 میلیون توییت، بازی برزیل و شیلی @ANFPChile با 16.4 میلیون توییت، بازی هلند @KNVB و آرژانتین با 14.2 میلیون توییت و بازی برزیل و کلمبیا @FCFSeleccionCol با 12.4 میلیون توییت رکورد توییتر را شکستند.
اما سرانجام توییتر پر مخاطب ترین فوتبالیست ها را نیز در این شبکه اجتماعی معرفی کرد.
بر این اساس نیمار @neymarjr، بازیکن برزیلی پرمخاطب ترین فوتبالیست توییتر شناخته شد که در بازی با کلمبیا کمرش شکست. بعد از نیمار، لیونل مسی، بازیکنی که بود بیشترین منشن را در توییتر داشت و پس از او لوییس سوارز @luis16suarez با گاز گرفتنش، پر مخاطب ترین فوتبالیست در توییتر شناخته شد. بعد از این سه بازیکن کریستین رونالدو@Cristiano، آرین روبن و اسکار@Oscar11 دیگر فوتبالیست های پر مخاطب بودند.
سایت شبکه های اجتماعی نیز خبر داد شرکت مطالعات آنلاین (upshot)، کاربران طرفدار بازی های جام جهانی فوتبال را در طول این رقابت ها  از نظر دیدگاه ها هواداری شان مورد بررسی قرار داده و به نتایج جالبی دست پیدا کرده است.
این شرکت طی بررسی هایش متوجه شده کاربران هر کشوری در شبکه های اجتماعی طرفداران کدام تیم ها بودند. در مورد کاربران ایرانی نتیجه به این شرح است:
در مرحله گروهی تیم ایران مورد حمایت ۵۸درصد کاربران ایرانی، ایتالیا ۹ درصد، آلمان ۵ درصد، آمریکا ۴ درصد، پرتغال و برزیل ۳ درصد، اسپانیا و فرانسه ۲ درصد، انگلیس، هلند، آرژانتین، استرالیا، بلژیک، کرواسی یک درصد و روسیه صفر درصد. در یک هشتم نهایی: تیم برزیل مورد حمایت ۲۷ درصد کاربران ایرانی، آرژانتین ۱۴ درصد، آلمان ۱۲درصد، بلژیک ۹ درصد، آمریکا ۷ درصد، مکزیک ۷ درصد، الجزایر ۴ درصد، یونان و هلند ۴درصد، فرانسه و اروگوئه 3 درصد، کلمبیا ۲ درصد و سوییس و  شیلی ۱درصد. در یک چهارم نهایی: تیم آلمان مورد حمایت ۲۹ درصد کاربران ایرانی، آرژانتین ۱۳ درصد، فرانسه و هلند ۱۳درصد، برزیل ۱۱درصد، بلژیک ۸ درصد، کلمبیا ۷ درصد و کاستاریکا ۵ درصد. در مرحله نیمه نهایی: تیم آلمان مورد حمایت ۵۳ درصد از کاربران ایرانی، آرژانتین۱۹، برزیل ۱۵ و هلند ۱۳درصد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :