آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55987
تاریخ انتشار : 29 تیر 1393 12:18
تعداد بازدید : 806

کمپین نجات غمگین ترین خرس قطبی

ده ها هزار نفر کاربر اینترنتی دنیا با امضای توماری از مسوولان باغ وحشی در آرژانتین خواسته اند خرس قطبی که بسیاری او را "غمگین ترین حیوان جهان" می دانند، هر چه زودتر به کانادا منتقل شود.

BBC- نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر با امضای این تومار اینترنتی نسبت به افسردگی آرتورو، خرس قطبی مقیم باغ وحش مندوزا ابراز نگرانی کرده اند. برگزارکنندگان این کمپین می گویند آرتورو که ۲۹ سال دارد، هم اکنون در یک محوطه بتونی نگهداری می شود، در شرایط آب و هوایی که گاه تا ۳۸ درجه سانتیگراد هم گرم می شود. آنها با انتشار تصاویری از این خرس قطبی می گویند از چهره و رفتار آرتورو نمایان است که افسرده و غمگین است.
دیده شده که آرتورو در امتداد دیوارهای قفس، بی انتها راه می رود و رفتارهایی از خود بروز می دهد که بسیاری آن را نشانی از افسردگی این خرس قطبی می دانند. رییس باغ وحش مندوزا گفته است که با توجه به سن و سال آرتورو، نقل و انتقال او ممکن است برای سلامتی اش خطرناک باشد. اما با وجود این، چند چهره برجسته حمایت کننده از انتقال آرتورو به کانادا، همچنان بر خواسته خود اصرار می ورزند.یکی از آنها نیوت گینگریچ، سیاستمدار سرشناس آمریکایی است که روی صفحه فیس بوک خود نوشته: اگر شما هم حیوانات را به اندازه من دوست دارید، حتما این تومار را برای نجات آرتورو، خرس قطبی آرژانتینی امضا خواهید کرد. همزمان گروه های مدافع حقوق حیوانات هم نسبت به سلامتی آرتورو اظهار نگرانی کرده اند.
این خرس قطبی، هم قفس و احتمالا تنها مونس خود، پولوسا، را حدود سه سال پیش از دست داد و از آن زمان تنها زندگی می کند. امضا کنندگان این تومار از کریستینا فرناندز، رییس جمهوری آرژانتین خواسته اند که دستور دهد آرتورو به باغ وحشی در استان وینیپگ کانادا منتقل شود.باغ وحش آسینی بویین در وینیپگ کانادا که به تازگی مرکز بین المللی حفاظت از خرس های قطبی را راه اندازی کرده است اعلام کرده آماده پذیرش آرتورو است.
برای دنبال کردن اخبار مربوط به نجات غمگین ترین خرس قطبی جوان دنیا می توانید هشتگ #Osoarturo را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید یا به صفحه آرتور در فیس بوک www.facebook.com/osopolararturo سر بزنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :