آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55985
تاریخ انتشار : 29 تیر 1393 12:12
تعداد بازدید : 811

قدرت با رسانه های اجتماعی

اعتراض کاربران در شبکه های اجتماعی با پخش خبری درباره کودک آزاری در یکی از مهدکودک های اردبیل باعث شد مسوولان به سرعت وارد عمل شوند. انتشار خبر کودک آزاری یک مربی در مهدکودک ستایش در اردبیل، واکنش اعتراض آمیز بسیاری از کاربران را در شبکه های اجتماعی در پی داشت. در پی پخش این خبر و اعتراض مردم نسبت به آن، مسوولان بلافاصله این مهدکودک را پلمپ کرده و مربی و مدیر خطاکار را روانه زندان کردند.


شبنم کهن چی

جنایات صهیونیست ها در نوار غزه طی هفته گذشته که منجر به کشته شدن بسیاری از زنان و کودکان شد، خشم بسیاری از مردم را در سراسر دنیا برانگیخت. انتشار عکس کودکان غزه در شبکه های اجتماعی، سایت ها، وبلاگ ها و رسانه ها طی هفته گذشته گوشه ای از آنچه بر مردم غزه گذشت را نشان داد. یکی از عکس هایی که واکنش اعتراضی بسیاری از کاربران را در شبکه های اجتماعی به دنبال داشت، عکسی بود که در توضیح آن نوشته شده بود مردم اسراییلی شب ها برای تفریح به تماشای بمباران غزه می نشینند.

جام جهانی فوتبال برزیل که بزرگ ترین اتفاق رسانه های اجتماعی طی یک ماه گذشته بود پایان یافت. توییتر بعد از اتمام بازی فینال خبر داد طی مدت برگزاری جام جهانی فوتبال 2014 بیش از 672 میلیون توییت با هشتگ #WorldCup در این شبکه اجتماعی منتشر شده است. پایان هفته نیز بازی والیبال ایران و روسیه در شبکه های اجتماعی مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفت.

واکنش کاربران شبکه های اجتماعی به خبر تفکیک جنسیتی در شهرداری تهران و استخدام نکردن کارمند زن در سمت های منشی، تایپیست و رییس دفتر طی هفته گذشته مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفت که البته اکانت رسمی شهرداری در توییتر این خبر را تکذیب کرد و مقصر برداشت نادرست کاربران را تحریف خبر از سوی رسانه ها عنوان کرد.

آخرین پست و عکس مسافر هواپیمای مالزیایی در فیس بوک قبل از سقوط در شرق اکراین مورد توجه بسیاری از کاربران ایرانی و خارجی و رسانه ها قرار گرفت. مرد جوان قبل از پرواز عکسی از هواپیمای خود گرفت و در فیس بوک منتشر کرد. زیر این عکس به طنز نوشت اگر ما گم شدیم هواپیمای ما این شکلی بود. هواپیمای این مرد جوان ساعتی بعد در شرق اکراین سقوط کرد و همه مسافرانش کشته شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :