آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55984
تاریخ انتشار : 29 تیر 1393 12:10
تعداد بازدید : 708

پس از اخذ مجوز برای تاسیس:

تعاونی مصرف صنف فناوران رایانه تهران عضوگیری می کند

شرکت تعاونی مصرف صنف رایانه تهران نخستین بار به منظور ساماندهی واردات کالاهای فناوری اطلاعات و ارایه خدمات رفاهی به اعضای خود و سایر تشکل‎های حوزهIT، توسط اتحادیه صنف فناوران رایانه تاسیس و اعضا دعوت به حضور دراین تعاونی شدند.
فناوران- رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در خصوص ضرورت تشکیل تعاونی مصرف صنف IT گفت: از مدت ها قبل تشکیل تعاونی مصرف صنف رایانه را پیگیری کرده و به دنبال مجوز برای تاسیس آن بودم تا اینکه سرانجام هفته گذشته مجوزهای لازم را دریافت و نخستین گام برای تاسیس تعاونی برداشته شد.سید مهدی میرمهدی کمجایی در پاسخ به این سوال که با وجود تعاونی صنف فناوران رایانه تهران که قدمتی 30 ساله دارد، چه ضرورتی به تاسیس مجدد تعاونی بود، گفت: این تعاونی مصرف است و تفاوت آن با تعاونی قبلی این است که تعداد اعضای آن نامحدود بوده و همه می‎توانند عضو آن باشند.وی افزود: تعداد اعضای تعاونی قبلی صنف محدود بود و همه صنف نمی‎توانستند عضو آن شوند. در عین حال ما می‎خواهیم این تعاونی را تبدیل به برند کرده و مانند سایر تعاونی‎های صنوف دیگر کالا وارد کرده و با قیمتی مناسب در اختیار فروشندگان قرار دهیم.
میرمهدی تاکید کرد: در حال حاضر بیش از 4 هزار واحد صنفی رایانه داریم که آنها می‎توانند بخش عمده‎ای از کالاهای مورد نیاز خود را توسط تعاونی تامین کنند و این کار در تمام صنوف مرسوم بوده و با فعالیت واردکنندگان تداخلی ندارد.
وی در خصوص اهداف دیگر تاسیس تعاونی مصرف صنف فناوران رایانه تهران گفت: یکی دیگر از اهدافی که با تاسیس این تعاونی دنبال می‎کنیم، خرید زایرسرا در مشهد و ویلا در شمال است تا اعضا بتوانند از آن استفاده کنند.
رییس اتحادیه همچنین با بیان اینکه امیدواریم این اقدام، کاری ماندنی در صنف باشد، گفت: هرچند هیات مدیره اتحادیه تیرماه سال آینده تغییر می‎کنند، اما مطمئنا تغییری در روند کار تعاونی ایجاد نخواهد شد. چراکه تا آن زمان مجمع عمومی تعاونی برگزار و هیات مدیره آن مشخص شده‎اند.

 نخستین گام؛ عضوگیری
میرمهدی در خصوص نحوه عضوگیری و برگزاری انتخابات هیات مدیره تعاونی گفت: بلافاصله پس از اخذ مجوزهای لازم برای تاسیس تعاونی با صدور اطلاعیه‎ای از اعضا دعوت به همکاری و عضویت کرده‎ایم که هریک از اعضا حداقل با خرید یک سهم می توانند عضو تعاونی شوند.
وی افزود: هم اعضای اتحادیه و هم فعالان سایر تشکل‎های صنف فناوری اطلاعات می‎توانند با خرید سهم عضو تعاونی شوند و هیچ محدودیتی در این راستا وجود ندارد.او در خصوص قیمت هر سهم گفت: برای هر سهم 30 هزار تومان در نظر گرفته شده که رقمی استاندارد است و وزارت تعاون کمتر از این را قبول نمی‎کند.میرمهدی اضافه کرد: شاید اکنون عضویت در تعاونی سودی نداشته باشد اما قطعا با آغاز فعالیت هیات مدیره و رفتن به بورس سود بسیار زیادی عاید صنف خواهد شد.

 بهره گیری از تجربه 15 ساله
رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با تاکید بر اینکه تجربه‎ای 15 ساله در این راه باعث شد به جدیت موضوع تاسیس تعاونی مصرف را پیگیری کنیم، گفت: اقدامات اولیه این کار برای ثبت بسیار سخت بود و تقریبا یک سال و نیم زمان برد. اکنون نوبت اعضاست که در ادامه راه با ما همکاری کنند تا به هدف نهایی برسیم.میرمهدی افزود: بیش از 15 سال است که مدیر عامل شرکت تعاونی صنف رایانه تهران هستم و می‎دانم که این اقدام اتحادیه به نفع تمام اعضاست.وی همچنین در مورد بحث کارشناسی تاسیس تعاونی مصرف صنف رایانه گفت: برای تشکیل این تعاونی از کارشناسان وزارت تعاون استفاده کرده‎ایم که یکی از آنها مدیرکل سابق وزارت تعاون تهران است و با تمام جزییات کار آشناست.

 شهریورماه؛ مجمع تعاونی
میرمهدی با بیان اینکه در شهریور ماه مجمع عمومی تعاونی مصرف صنف فناوران رایانه تهران تشکیل و هیات مدیره آن مشخص خواهند شد، گفت: پس از پایان عضوگیری فراخوان می‎دهیم تا افرادی که می‎خواهند در هیات مدیره عضو باشند خود را معرفی کنند و طبق روال مرسوم انتخابات برگزار و هیات مدیره مشخص خواهند شد.
وی افزود: با توجه به برخی بی‎اعتمادی‎های که در صنف وجود دارد، جلسات زیادی در پاساژها برگزار کرده‎ایم و اطلاع رسانی در این خصوص را خود به عهده دارم و امیدوارم دوستان بجای یک سهم 20 سهم خریداری کنند تا شاهد تغییرات شگرف و پشتوانه محکمی برای اعضا صنف رایانه باشیم.
به گفته وی تاکنون اعضا استقبال خوبی برای عضویت در تعاونی مصرف صنف فناوران رایانه تهران داشته اند و موافق صد در صد تاسیس آن هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :