آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55969
تاریخ انتشار : 29 تیر 1393 11:42
تعداد بازدید : 555

استفاده بالای 90 درصد ظرفیت ممنوع می‌شود

طرح زیرساخت برای جلوگیری از تخلف شرکت های اینترنتی

وزیر ارتباطات از شرکت ارتباطات زیرساخت خواسته بود ظرف مدت یک ماه با مدیریت بر اینترنت کشور موانع دسترسی به اینترنت با کیفیت را برطرف کند و حال مدیران این شرکت از تغییر در شرایط اینترنت کشور ظرف یک ماه آینده خبر می دهند.


ایسنا - حسن کریمی معاون بهره برداری و مدیریت شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: طی این مدت جلسات متعددی با نمایندگان شرکت های ارایه کننده اینترنت، مخابرات و سازمان تنظیم مقررات ارتباطات داشته ایم و در قالب این جلسات به توافق هایی رسیده و هر سازمان و شرکت وظایفی را برعهده گرفته است.
وی در عین حال گفت: در همین راستا تصمیمات مختلفی گرفته شده و به عنوان مثال به بحث ضریب اشتراک گذاری اینترنت نیز پرداخته شده است.
کریمی ادامه داد: بحث ضریب اشتراک گذاری اینترنت از مواردی است که همواره مطرح بوده است. ما در شرکت ارتباطات زیرساخت مدعی هستیم که ضریب اشتراک نداریم و به عبارتی اینترنت را به شیوه یک به یک به شرکت ها واگذار می کنیم. قرار هم بر آن است که شرکت ها پهنای باند دریافتی را با ضریب یک به هشت به اشتراک بگذارند و آن را میان هشت کاربر تقسیم کنند، اما در بررسی های مختلف معمولا دیده می شود که ضریب اشتراک شرکت ها فراتر از این رقم می رود.
معاون شرکت زیرساخت با بیان این که این موضوع در جلسات مشترک مورد توجه قرار گرفته، ادامه داد: برهمین اساس قرار بر آن شد که برای حل این مشکل از این پس شرکت ها تنها 90 درصد پهنای باند دریافتی خود را مصرف کنند، چرا که در شبکه دیتا اگر بیش از 90 درصد ظرفیت مورد استفاده قرار گیرد، با افت کیفیت مواجه خواهیم شد. از سوی دیگر در شرایطی که تنها 90 درصد این ظرفیت مورد استفاده قرار گیرد امکان اشتراک بالا تر از یک به هشت نیز کمتر می شود، به عبارت دیگر اگر شرکتی ضریب اشتراک یک به هشت را رعایت نکند، بیش از90 درصد ظرفیت اش مورد استفاده قرار خواهد گرفت و تخلف او به سرعت آشکار می شود.معاون شرکت ارتباطات زیرساخت کشور این تصمیم را تصمیم مهمی دانست که می تواند تا حد زیادی روی کیفیت اینترنت مشترکان نهایی تاثیر بگذارد.
کریمی در ادامه در پاسخ به این سوال که با تمام این تفاسیر کاربران از چه زمانی می توانند به دسترسی به اینترنت با کیفیت تر امیدوار باشند، توضیح داد: با توجه به اقدامات اولیه ای که صورت گرفته و برنامه ریزی هایی که انجام شده ما امیدواریم ظرف 45 روز آینده مردم حس کنند کیفیت اینترنت بهتر شده است که البته این بهبود شاخص های مختلفی دارد که از این میان یکی از پارامتر ها سرعت است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :