آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55962
تاریخ انتشار : 29 تیر 1393 11:19
تعداد بازدید : 593

سازمان IT مکاتبه ای با آیکان نداشته است

قائم مقام سازمان فناوری اطلاعات در مورد حکم دادگاهی آمریکایی برای قطع دامنه اینترنتی ir برای ایران گفت: اگر قرار بود اتفاقی بیفتد تاکنون افتاده بود و این سازمان هیچ مکاتبه ای را برای پیگیری این موضوع انجام نداده است.

مهر -حدود 20 روز پیش یک دادگاه آمریکایی برای ضبط جوازها و نام های دامنه های اینترنتی متعلق به کشور ایران حکمی را صادر کرد که براساس آن سازمان ثبت اینترنتی نام ها و شماره های واگذارشده - آیکان – ملزم شد این حکم را اجرایی کند.
 خسرو سلجوقی قائم مقام سازمان فناوری اطلاعات در پاسخ به اینکه چرا تاکنون واکنش رسمی از سوی ایران در مورد ضبط دامنه های اینترنتی ir اعلام نشده است، گفت: نباید واکنش نشان دهیم؛ وقتی چیزی وجود ندارد چه واکنشی باید نشان دهیم.
وی با بیان اینکه اگر موضوع مهمی بود تا الان اتفاق افتاده بود، ادامه داد: وقتی تاکنون اتفاقی نیفتاده به معنی آن است که موضوع خاصی نبوده است؛ چون انجام این کار امکان پذیر نیست.
سلجوقی افزود: قطع دامنه های اینترنتی اگر حتی یکبار اتفاق بیفتد امنیت برای همه دنیا به هم خواهد خورد و این فقط مختص دامنه های اینترنتی ایران نخواهد بود؛ براین اساس این حکم معنای خاصی ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :