آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55958
تاریخ انتشار : 29 تیر 1393 11:0
تعداد بازدید : 610

تقابل های تامل برانگیز

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه بهره برداری از فاز نهایی رومینگ ملی بازهم مخابراتی ها و همراه اول را مورد عتاب قرار داد و تهدید کرد که اگر بخواهند فشار بیاورند مجوز نسل 3 را به آنها نمی دهد.
علی شمیرانی
نکته قابل تامل آنکه در این نشست برخلاف مرحله نخست آن، خبری از مدیر عامل همراه اول و مدیران شرکت مخابرات نبود.
اما وزیر ارتباطات تقریبا از نخستین روز کاری خود با مخابراتی ها چالش دارد. موضوع همکدسازی و افزایش نرخ های مخابراتی نیز از جمله مواردی بود که وزیر ارتباطات را عصبانی کرده و کار را تا تهدید به معرفی مدیران مخابرات به قوه قضاییه نیز کشاند.
در آن مقطع از بازگشت مخابرات به دولت تا بیرون کشیدن سیم مسی از دل مخابرات و املاک این شرکت نیز روی میز آمد و در نهایت نیز این پرونده به گونه ای که همه در جریان آن قرار دارند، بسته شد.
این که وزیر ارتباطات در جایگاه رییس کمیسیون تنظیم مقررات بخواهد مقتدرانه اعمال مقررات کند کاملا قابل درک است. اما این اعمال اقتدار با مجادله و تهدید یک اپراتور در حضور رسانه ها چندان جور
در نمی آید.
چراکه برداشت اولیه مخاطب از چنین سطحی از برخورد گویای آن است که گویی رگولاتوری در اجرای برخی مقررات خود دچار چالش و دردسر شده که باید از روش های دیگری کار خود را پیش ببرد.
در نتیجه چنین سیاست و روش برخوردی، مدیران فعلی و سابق یک اپراتور نیز به فضای پاسخ و تقابل می آیند.
گاه نیز شاید نتیجه به آن شدت که رگولاتور پیش بینی کرده پیش نرود. از این رو شاید بهتر باشد رگولاتور که در جایگاه نظارت بر عملکرد اپراتورها قرار دارد، مسایل را زمانی به عرصه رسانه ای بیاورند که موضوع به کل از اختیار آنها خارج شده باشد. در غیر اینصورت به وجهه و شان هر دو طرف ماجرا لطمه خورده و شاید قواعد بازی به کل تغییر کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :