آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55832
تاریخ انتشار : 25 تیر 1393 12:56
تعداد بازدید : 1240

بنیانگذاران گوگل: کمتر کار کنید تا به آرزوهای تان برسید

لری پیج و سرگئی برین، بنیانگذاران گوگل اوایل هفته جاری در جلسه ای با ویندوف خوسلا، بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری خوسلا در مورد خیلی چیزها از خودروهای بدون سرنشین گرفته تا کاربرد هوش مصنوعی در پروژه های سلامتی و پیچیدگی های غیرضروری دولتی با هم گپ زدند.

فناوران-پیج که هم اکنون مدیراجرایی گوگل به شمار می رود، در مورد نیاز رهبران کسب وکارها به ایجاد و حفظ یک چشم انداز 20 ساله به جای یک راهبرد چهار ساله سخن گفت. پیج کمی هم پا را از گلیم خود دراز کرد و برخی نظریات استیو جابز، مدیرعامل سابق و اسطوره شرکت اپل را نقد کرد. وی همچنین به مسایل چالش برانگیز پرداخت و گفت که معتقد است جامعه نیازی ندارد که همه افراد به صورت تمام وقت کار کنند.
وی گفت: اگر واقعا فکر می کنید که نیاز دارید خودتان را خوشحال کنید؛ چیزهایی که شما را واقعا خوشحال می کنند یا خرید مسکن است یا ایجاد امنیت یا ایجاد موقعیت مناسب برای فرزندان تان که انسان شناسان همه اینها را پیش بینی کرده اند. فراهم آوردن این موارد، کاری نشدنی یا دشواری نیستند که نتوانیم انجام دهیم. در واقع میزان منابعی که برای انجام این کارها نیاز داریم یا میزان کاری که باید انجام دهیم، واقعا کوچک است. من حتی حدس می زنم که کمتر از یک درصد این میزان را نیز نیاز داشته باشیم. وی افزود: به نظر من این ایده که همه باید دیوانه وار کار کنند تا نیازهای شان را برآورده کنند، اصلا درست نیست!
وی گفت که البته افراد برای این کار نیاز به ابزارهایی دارند، ولی مساله اصلی اینجاست که با تمام وجود باید حس کنند که به آن چیز نیاز دارند. این مسایل، نیازهای روحی هستند که از طریق کار کردن ایجاد می شوند. اما راهکاری که پیج ارایه داد، جالب است: هفته کاری تان را کاهش دهید و کار تمام وقت تان را به چندین کار پاره وقت تبدیل کنید. شما فقط باید زمان کاری تان را کاهش دهید!
پیج ادامه داد: اگر همین الان از افراد بپرسیم که آیا دوست دارید یک هفته بروید مسافرت، 100 درصد آنها دست خود را به نشانه تایید بالا می آورند. خیلی از مردم کار کردن را دوست دارند، اما آنها هم دوست دارند که وقت بیشتری را در کنار خانواده شان یا برای علاقه مندی های شان بگذارند. پس بهترین راهکار برای این مساله این است که روشی هماهنگی را بیابید تا بتوانید هفته کاری تان را کاهش دهید و بعدا اگر تعداد کارمندان تان را کم کنید، به تدریج به جایی می رسید که کمتر کار می کنید و هنوز هم کسب وکار خودتان را دارید.
وی با اشاره به افزایش اعتراضات علیه گوگل و شرکت های فناوری دیگر، مستقیما تقصیر را بر گردن سیاست های دولتی و ادارات شهری انداخت و آن را از سر شرکت های فناوری باز کرد. وی در اینباره گفت: این دست مسایل واقعا مشکلات دولت هستند، چراکه ما به حد کافی اشتغال زایی کرده ایم و تعداد بسیاری ساختمان اداری برای این کسب وکارها ساخته شده؛ اما هنوز مسکن و اقامت آنها مشکل دارد. در حالی که ساخت مسکن دیگر کار ما نیست و دولت باید این کار را انجام دهد. وی افزود: همچنین تعداد زیادی از افراد اجاره نشین هستند؛ بنابراین مسلم است که این جامعه در افزایش قیمت اقتصادی مسکن مشارکت نخواهد کرد. چنین مساله ای مستقیما به آنها آسیب خواهد زد. من تصور می کنم که مشکلات اصلی و ساختاری ما اینگونه مسایل هستند.

 لاف های برین برای خودروهای خودکارش
سرگئی برین نیز که هم اکنون مدیریت بخش Google X با آن ایده های عجیب و غریب را برعهده دارد، در این مصاحبه بیشتر درباره پروژه های moonshot صحبت کرد. در واقع، وی بیشتر درباره خودروهای بدون سرنشین این شرکت حرف زد و گفت که معتقد است چنین پروژه ای می تواند به صورت بالقوه مالکیت بر خودرو را برای بسیاری افراد غیرضروری کند.
وی افزود: به عنوان مثال، به خودروهای خودکار و بدون نیاز به راننده نگاه کنید، من امیدوارم که این پروژه تحولی را در سیستم حمل ونقل جهان ایجاد کند. چنین طرحی می تواند نیاز به مالکیت خودروی شخصی، پارکینگ و ازدحام جاده ای را کاهش دهد. اگر این طرح در جای خود موفق شود، ما از خوشحالی پر خواهیم
 درآورد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :