آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55825
تاریخ انتشار : 25 تیر 1393 12:47
تعداد بازدید : 876

خرید شارژ موبایل هم به زودی کارمزدی می شود

محسن قادری مدیرعامل جدید شاپرک سیاست های این شرکت تا پایان سال را اعلام کرد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک - وی گفت: برنامه های شاپرک همانند گذشته مطابق با سیاست های بانک مرکزی و هیات مدیره پیش خواهد رفت. در این مسیر طرح ها و برنامه هایی نیز در دستور کار قرار گرفته از آن جمله توسعه کیفی و فنی نیروی انسانی شاپرک، تهیه و تدوین و برگزاری کارگاه های آموزشی برای ارتقا و توسعه شبکه الکترونیکی پرداخت کارت و ارایه فرآیندهای کاربردی در راستای ضرورت توسعه گستره پوشش فیزیکی توزیع کارتخوان ها در سطح کشور است.
قادری گفت: کاهش تعداد کارتخوان ها به ازای هر فروشگاه با حجم مناسب تراکنش برای هر کارتخوان، مشاوره و تصمیم سازی در تدوین نهایی سیاست ها، مقررات و الزامات نظارت بر فعالیت های شرکت های ارایه دهنده خدمات پرداخت کارت و اجرای آن، مشاوره، تصمیم سازی و اجرای کارمزدهای متناسب و متناظر با خدمات شبکه الکترونیکی پرداخت کارت و کاهش تدریجی حمایت های پرداخت کارمزد و فعال سازی دریافت کارمزد از ذی نفعان درجه اول و دوم از دیگر برنامه های ما تا پایان سال است. همچنین شاپرک بحث تراکنش هایی را که به صادرکنندگان کارت، هزینه های غیر ضروری تحمیل می کند را به طوری جدی دنبال خواهد کرد.
مدیرعامل جدیدی شاپرک گفت: بحث اخذ کارمزد از خرید شارژهای موبایل توسط درگاه های الکترونیکی از جمله طرح هایی است که در دست اجراست که می بایست نهایی شود. این طرح به دلیل برگزاری جلسات همچنان با بانک مرکزی در جهت تعیین مبلغ آن ادامه دارد.
وی در مورد نظام جامع کارمزد نیز توضیح داد: با توجه به رسالت شاپرک در رونق کسب و کار حوزه پرداخت الکترونیکی، بانک مرکزی با همکاری شبکه بانکی، شرکت شاپرک و شرکت های PSP به اجرای طراحی چند مرحله ای با عنوان «نظام جامع کارمزد» اقدام کرده است.
وی افزود: این طرح با توجه به پیچیدگی کار و تعدد پارامترهای مورد مطالعه تدوین طرح ها و اجرایی شدنشان امری زمان بر بوده و ادامه اجرایی شدنشان پیش نیازهایی دارد که در مراحل مختلف، اطلاع رسانی و سپس اجرایی خواهد شد.
مدیرعامل شاپرک در مورد دغدغه های امنیتی کاربران نیز گفت: سابقه ای که پیش روی من از ابتدای ایجاد و راه اندازی این طرح می گذرد نشان می دهد بسیاری از خطاهای امنیتی که در گذشته صورت می گرفته حداقل به صورت چشمگیری کاهش یافته و پیگیری های تیم شاپرک موفق بوده است. اما حوزه امنیت باید به صورت مداوم رصد گردد و تغییرات لازم انجام شود.
قادری گفت: به نظرم طرح شاپرک تمام قابلیت های لازم را دارد تا در کنار نام های شناخته شده ای مانند Visa MasterCard و... بدرخشد. شرایط حاضر هم کاملا رضایت بخش است. در عین حال برای پیشبرد ادامه این مسیر، برنامه ها و جلسات هم فکری با ذی نفعان را در دستور کار قرار داده ایم که در نهایت منجر به تدوین برنامه ای نظام مند برای شاپرک خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :