آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55807
تاریخ انتشار : 25 تیر 1393 12:20
تعداد بازدید : 681

معطلی ۳ماهه واردکنندگان برای دریافت یوان چین

رییس مجمع عالی واردات گفت: در حالی که بخشی از پول کشور در چین بلوکه شده است فعالان اقتصادی برای دریافت یوان چین از مرکز مبادلات ارزی باید ۳ ماه صبر کنند.

خبرگزاری فارس- محمد حسین برخوردار در نشست هم اندیشی طرح پیمان های پولی با مثبت ارزیابی کردن این طرح، اظهارداشت: طرح هایی از این دست در سال های اول انقلاب اجرا می شد.
وی افزود: معمولا این پیمان ها بین کشورهایی منعقد می شود که علاقه به همکاری داشته باشند و همانطور که اعلام شد تاکنون کشورهایی از این پیمان ها استقبال کرده اند.
رییس مجمع عالی واردات با بیان اینکه پیمان های پولی نیاز به دریافت ارزهای مبادله ای را کاهش می دهد، گفت: تسهیل مبادلات خارجی و بهبود شاخص فضای کسب و کار از مزایای اجرای این طرح
است.
به گفته وی هم اکنون جایگاه ایران در شاخص محیط کسب و کار با اعمال تحریم ها 159 است.
وی تاکید کرد: اگر مسوولان همت کنند و تیم کارشناسی هم همراهی کند، طرح پیمان های پولی قابل اجرا است.
عضو هيات ریيسه اتاق بازرگاني تهران همچنین از بهبود وضعيت سرمايه گذاري هاي خارجي در ايران پس از رفع تحريم ها خبر داد و گفت: برگزاري نمايشگاه هاي سرمايه گذاري؛ به ويژه در مناطق آزاد راهکار مناسبي براي توسعه روابط است.
برخوردار برگزاري نمايشگاه هاي سرمايه گذاري را  به ويژه در مناطق آزاد راهکار مناسبي براي توسعه دانست و گفت: در اين نمايشگاه ها مذاکرات رو در رو انجام مي شود؛ چرا که خارجي ها معتقدند هر جا پول باشد، آنجا مي روند. بنابراين اگر مزيت برايشان فراهم باشد، براي مذاکره مي آبند و نتيجه هم مي گيرند.
وی تاکید کرد: جايي که امکان دارد بايد در موضوع جذب سرمايه گذاري هزينه کنيم. چنانچه هيچ اطلاع رساني در اين حوزه انجام نشود، سرمايه اي نيز جذب نخواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :