آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55806
تاریخ انتشار : 25 تیر 1393 12:18
تعداد بازدید : 797

سامسونگ عرضه کرده است

نرم افزاری کاربردی برای افزایش سرعت و سهولت عملیات چاپ

تکنولوژیNFC (Near Field Communication) یا ارتباط حوزه نزدیک، یک فناوری ارتباطی بی سیم بین دو دستگاه در مجاورت یکدیگر است که کاربردهای زیادی دارد.

فناوران-  با استفاده از این تکنولوژی، بسیاری از فرایندها به راحتی و با سرعت بیشتری انجام می شود. به عنوان مثال تماس دادن کارت های بانکی یا گوشی و تبلت ها به دستگاه های کارت خوان ، کارت های حضور و غیاب یا مترو از رایج ترین کاربردهای این فناوری هستند. همچنین تبادل عکس ، فیلم و فایل های صوتی بین دو دستگاه مجهز به NFC که یکی از آن ها فرستنده و دیگری گیرنده محسوب می شود نیز از کاربردهای این فناوری در دنیای گجت های امروزی است. یکی دیگر از کاربردهای مهمNFC ، در عرصه چاپ است.
 با راه یافتن موبایل ها و تبلت های پیشرفته به زندگی و کار افراد، این تکنولوژی دست خوش تحولات عظیمی شده است و امروزه از آن به عنوان یک راه حل مهم در صنعت چاپ یاد می شود. راه حلی که سامسونگ از آن با عنوان Mobile print یاد می کند.
می خواهید در این مورد بیشتر بدانید؟ این مطلب را بخوانید.
چاپ محتوای مورد نظر با یک اشاره
می توان گفت امروزه با تغيير یافتن نوع فعالیت افراد در محیط های اداری و تجاری كه بيش از پیش به جای استفاده از كامپيوترهاي مستقر، به تلفن هاي هوشمند روی آورده اند، وجود نرم افزارهایی به عنوان ابزار گردش کار ضرورت پیدا کرده است.
 نرم افزار موبایل پرینت(Mobile Print)  یکی از جدیدترین دستاوردهای سامسونگ در عرصه چاپ است که با هدف ارتقای فرایند چاپ توسط تبلت ها، تلفن های همراه و سایر دستگاه هاي مشابه خلق شده است.این نرم افزار به افرادي كه از تلفن هاي هوشمند و تبلت ها استفاده مي كنند این امکان را می دهد که بدون وجود مراحل پيچيده اي مانند نصب برنامه هاي راه اندازي اختصاصي، گونه هاي مختلفي از محتوا را از فايل هاي Microsoft Office و PDF گرفته تا شبكه هاي اجتماعي از جمله فيسبوك، توييتر و اسناد گوگل درايو، ساده تر از گذشته چاپ كنند.این نرم افزار همچنین گزينه هايي همچون ابعاد تصوير و كاغذ، نوع كاغذ، تعداد نسخه ها، چاپ دو رو و ساير گزينه هاي پيشرفته كه در كامپيوترهاي شخصي ارائه مي شوند را در اختيار كاربر قرار می دهد. نرم افزار Mobile Print از طريق فروشگاه Google Play و يا فروشگاه App قابل دانلود است. فعالان كسب وكارهای کوچک و متوسط می توانند بدون هیچ نوع تنظیمات بی سیم از طریق این نرم افزار، موبایل خود را به دستگاه چاپ متصل کنند و  فعالیت های چاپی خود را به صورت يكپارچه انجام دهند.همچنین گروه راه حل هاي چاپ سامسونگ، براي تحقق واقعي مفهوم چاپ مستقيم، تركيبي از فناوري های ارتباط حوزه نزديك NFC و Wi-Fi Direct را ارائه کرده است.
 فناوري های NFC  به هر دستگاهي اجازه می دهد تا به دستگاه های هوشمند ديگري كه در شعاع چهار سانتي متري آن قرار دارد، از طریق یک تماس کوتاه متصل شود. به این ترتیب امكان تبادل سريع داده بين دو دستگاه از طریق یک اشاره، فراهم می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :