آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55805
تاریخ انتشار : 25 تیر 1393 12:16
تعداد بازدید : 751

قلم هوشمندی با قابلیت انتخاب 16 میلیون رنگ

محققان آمریکایی قلم هوشمندی طراحی کرده اند که با استفاده از یک حسگر، امکان انتخاب و برداشتن رنگ های مختلف از محیط اطراف را فراهم می کند.

ایسنا- هنرمندان هنگام نقاشی از ده ها مداد رنگی یا رنگ روغن برای بدست آوردن رنگ و سایه دلخواه استفاده می کنند؛ اما محققان قلمی طراحی کرده اند که انتخاب رنگ دلخواه را از بین میلیون ها طیف رنگی امکانپذیر می کند.
قلم Scribble مجهز به حسگری است که به کاربر این امکان را می دهد تا رنگ مورد نظر را از محیط اطراف برداشته و بلافاصله روی کاغذ با استفاده از جوهر واقعی یا روی تلفن همراه ترسیم کند.
این قلم هوشمند از یک حسگر رنگ و ریز پردازنده برای تشخیص و انتخاب رنگ استفاده می کند که در قسمت انتهایی تعبیه شده است؛ قلم قادر به نگهداری 100.000 رنگ در حافظه داخلی و تولید مجدد 16 میلیون طیف رنگی است.
نسخه جوهردار قلم (ink version) با استفاده از کارتریج های جوهر قابل تعویض در رنگ های آبی، قرمز، زرد، سیاه و سفید  به بازار عرضه شده است.نسخه فاقد کارتریج (stylus version) نیز قادر به برداشتن رنگ از محیط اطراف، انتقال به تلفن همراه هوشمند یا تبلت کاربر از طریق بلوتوث با استفاده از یک برنامه نرم افزاری مخصوص است.اندازه هر دو مدل 16 سانتی متر و وزن آنها به ترتیب 39 و 34 گرم است؛ ظرفیت حافظه داخلی یک گیگابایت و مجهز به باتری لیتیوم-یون قابل شارژ است که بزودی با قیمت 150 دلار برای مدل جوهردار و 78 دلار برای مدل فاقد کارتریج به بازار عرضه خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :