آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55790
تاریخ انتشار : 25 تیر 1393 11:34
تعداد بازدید : 1190

با هدف حمایت از تولیدات داخلی و شناخت فرصت ها و تهدیدها

مجمع کارآفرینان ایران رسما آغاز به کار کرد

مجمع کارآفرینان ایران با حضور جمعی از تولیدکنندگان، صنعتگران و کارآفرینان مطرح کشور پس از اخذ مجوزهای لازم فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد.

فناوران- این مجمع از دی ماه سال گذشته با هدف کمک به اصلاح و بهبود سیاست‎های کارآفرینی، برقراری نظام یکپارچه راهبردی در توسعه و ترویج کارآفرینی و ایجاد شبکه های اطلاعاتی و ارتباطی میان کارآفرینان کشور با رویکرد کمک به دولت برای بهبود شرایط محیط کسب و کار به منظور ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری تشکیل شد و به تازگی موفق به اخذ مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز شد.
محمود امیری موسس شرکت مادیران یکی از اعضای هیات موسس مجمع کارآفرینان ایران است و در حال حاضر بیش از 30 شرکت تولیدی و صنعتی با پرسنلی بالای 100 هزار نفر، عضو مجمع کارآفرینان ایران شده اند.

 ضرورت ایجاد کارگروه در مجمع کارآفرینان
رییس مجمع کارآفرینان ایران در مراسم آغاز فعالیت مجمع کارآفرینان گفت: عمده افراد عضو مجمع کسانی هستند که کار خود را از کارگاه های کوچک آغاز کرده اند و در حال حاضر کارگاه های بزرگ صنعتی در اختیار دارند.
محمدرضا دیانی افزود: در سایه تشکیل این مجمع قرار است از توانمندی کارآفرینان کشور استفاده شده و به کمک دولت و مجلس در قانون گذاری برویم تا از این طریق کارآفرینی در کشور تقویت شود.
در ادامه این مراسم، رضا رحمانی رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اجرایی شدن سیاست های اصل 44 قانون اساسی در کشور گفت: لازمه اجرای این سیاست ها تقویت تشکل ها است و بدون حضور و فعالیت تشکل های غیر دولتی اجرای این سیاست ها کامل نخواهد شد.وی در خصوص حضور و فعالیت اتاق بازرگانی در کشور گفت: اتاق بازرگانی وظایف و اقدامات خود را انجام می دهد و تشکیل تشکل های این چنینی منافاتی با فعالیت اتاق بازرگانی ندارد.
رحمانی با بیان اینکه باید حضور و فعالیت تشکل های خصوصی بیش از پیش گسترش یابد، خطاب به اعضای مجمع کارآفرینان ایران گفت: می توان در این مجمع کارگروه هایی ایجاد کرد تا مسایل به صورت مبنایی پیگیری شود و ما هم در مجلس پیگیر این مباحث خواهیم بود.
وی اضافه کرد: یکی از امتیازات کشور داشتن جامعه جوان است که اغلب آنها دارای تحصیلات دانشگاهی هستند اما از سوی دیگر خطر بیکاری جوانان هم وجود دارد و باید برای آن فکر و اندیشه شود.

 تعریف 16 هدف برای مجمع کارآفرینان
هدف از برگزاری مجمع کارآفرینان ایران به این شرح است:
1. ایجاد تشکلی خاص و سازماندهی شده در راستای حمایت از تولیدات داخلی و هماهنگی هر چه بیشتر کارآفرینان کشور خصوصا در بخش صنعت و فراهم کردن موجبات بهبود کیفیت و بالا بردن میزان بهره وری و دفاع از حقوق اعضا در کلیه مراحل و مجامع.
2. برقراری نظام مدیریت یکپارچه راهبردی در توسعه و ترویج کارآفرینی
3. کمک به اصلاح و بهبود سیاست‏های حمایتی از کارآفرینان کشور
4. نهادینه ساختن فعالیت‏های آموزشی، پ‍ژوهشی، مشاوره‏ای و ترویج کارآفرینی و انسجام بخشی به کارآفرینی متناسب با نیازهای توسعه ملی
5. کمک به ساماندهی فعالیت‏های مرتبط با کارآفرینان
6. کمک به ایجاد تعامل منطقی و مناسب میان کارآفرینان، دولت، بانک ها و سایر نهادهای مرتبط و ذی‏صلاح
7. ایجاد شبکه‏های اطلاعاتی و ارتباطی میان کارآفرینان کشور در سطح محلی، ملی و جهانی
8. شناخت فرصت‏ها و تهدیدهای بر سر راه کارآفرینان و مدل سازی و ارایه الگوهای کارآفرینی متناسب با مزیت‏های نسبی
9. تلاش برای ارتقا جایگاه و منزلت اجتماعی کارآفرینان به منظور الگو سازی تولید ثروت ملی با تفکر ناب
10. برگزاری نشست‎های هم‎اندیشی و تعاملات لازمه بین کارآفرینان
11. کوشش در جهت استیفای حقوقی صنفی و خواست‎های مشروع و قانونی اعضا
جمع‏آوری اطلاعات، بررسی و تحقیق درباره مشکلات، شناخت نیازها و اولویت‏ها
13. کوشش در ارتقای ظرفیت تولید، با بررسی، شناخت و استقرار روش‏های نوین کنترل کیفیت
14. کوشش در جهت هماهنگی در آموزش و تامین نیروی انسانی مورد نیاز
15. عضویت و ایجاد ارتباط با تشکل‎ها و سازمان‎های مرتبط با وظایف مجامع صنفی با کانون‏های استانی، در داخل یا خارج از کشور در چارچوب فعالیت‏های صنفی و قوانین و مقررات کشور
16. ارایه نظر مشورتی و حقوقی در خصوص تهیه لوایح و طرحهای مربوط به قوانین کارآفرینی و ارایه به دولت و مجلس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :