آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5571
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1390 1:9
تعداد بازدید : 357

رييس شوراي اصناف:

مسوولان براي پایین آوردن قيمت تمام شده توليد چاره اي بينديشند

رييس شوراي اصناف كشور گفت: از آنجا كه كد رهگيري كالا عامل شناسايي كالاي قانوني و غيرقاچاق از قاچاق به شمار مي رود، بايد در اين زمينه اطلاع رساني جامعي صورت گيرد تا هم مردم در جريان قرار بگيرند و هم اصل حمايت از حقوق مصرف كننده در اين طرح به نحو شايسته اي اتفاق بيفتد.

ایسنا- قاسم نوده فراهاني با بیان این مطلب افزود: اگر مردم در جريان طرح كد رهگيري كالا قرار بگيرند، از اجراي اين قانون حمايت و از خريد كالاي قاچاق جلوگيري مي‌كنند.
وي افزود: در حال حاضر تنها در حوزه اصناف اين موضوع را اطلاع‌رساني كرديم و لازمه‌اش اين است كه وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمايت و ساير دست‌اندركاران امر اهميت و مزيت كد رهگيري را براي مردم تشريح و اطلاع‌رساني كنند تا اجراي طرح با مشكل مواجه نشده و كسي هم متضرر نشود.
رييس شوراي اصناف كشور در ادامه از قاچاق به عنوان پديده‌اي مخرب ياد كرد و گفت: پديده قاچاق در اولين ضربه توليد مملكت را نشانه مي‌رود و به توليدكنندگان صدمه زده و بسياري از واحدهاي توليدي را به تعطيلي مي‌كشاند.
وي با بيان اينكه بسياري از كالاهايي كه در كشور توليد مي‌شود به لحاظ قيمت‌گذاري و قيمت تمام شده بالاست،‌ از دولتمردان خواست تا براي اين قضيه فكري كنند و چاره‌اي بينديشند تا توليدكننده ايراني بتواند با كالاي مشابه رقابت كند.
رييس شوراي اصناف كشور تامين مواد اوليه و مورد نياز توليدكننده را در كاهش قيمت تمام شده موثر خواند و افزود: با اعمال تخفيف در عوارض و حقوق گمركي، واحدهاي توليدي قادر به مقابله با كالاهاي مشابه وارداتي خواهند بود و با مهار قاچاق رونق اشتغالزايي، جلب سرمايه‌گذاري در بخش توليد، جلوگيري از خروج ارز و دستيابي دولت به حقوق خود را شاهد خواهيم بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :