آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55694
تاریخ انتشار : 24 تیر 1393 12:18
تعداد بازدید : 1495

9 ترفند برای افزایش عمر باتری

گوشی های هوشمند غیر از مکالمه و ارسال و دریافت پیامک این روزها برای چک کردن ایمیل، وبگردی، دسترسی به فیس بوک و اینستاگرام استفاده می شود و تقریبا همه از عمر باتری گوشی های خود ناراضی اند.بنابراین بسیاری برنامه ها برای جلوگیری از مصرف زیاد باتری ارایه شده اما در این گزارش به راهکارهایی می پردازیم که به شما کمک می کند از مصرف زیادی باتری جلوگیری کنید.

 شخصی سازی نمایشگر
جالب است بدانید که بیشترین مصرف کننده عمر باتری گوشی ها و تبلت ها، نمایشگرهای آنهاست. با کم کردن نور صفحه نمایش می توان بخشی از انرژی باتری را ذخیره کرد.
معمولا کاربران بیش از حدی که نیاز است نور صفحه نمایش را تنظیم می کنند، بنابراین انرژی بیشتری از باتری مصرف می شود. البته برخی از گوشی ها به طور خودکار در شرایط نوری مختلف نور نمایشگر را تنظیم می کنند. از سوی دیگر می توان زمانی که گوشی به حالت آماده باش می رود را به گونه ای تنظیم کرد که زودتر صفحه نمایش خاموش شود تا باتری کمتری مصرف کند.
از سوی دیگر سعی کنید از تم های زنده استفاده نکنید زیرا این تم ها قاتل باتری هستند.
 دوری از محیط های گرم
شاید نمی دانستید که زمانی که گوشی داغ می شود نسبت به زمانی که دستگاه در شرایط سرما باشد باتری زودتر انرژی خود را از دست می دهد.مثلا گوشی را در روزهای تابستان داخل اتومبیل رها نکنید یا آن را داخل جیب تان و روی لپ تاپ نگذارید.اگرچه شرایط سرما روی باتری اثر می گذارد، اما محیط گرم روی تمام شدن عمر باتری تاثیر بیشتری دارد.
 آگاهی از میزان شارژ
گوشی های هوشمند یا تبلت ها انرژی کارآمدی دارند و شارژ آنها هزینه بر نیست. اما اینکه بدانید هنگامی که دستگاه شما دارای شارژ کامل است هرگز آن را به منبع شارژ متصل نکنید یا نگذارید که شارژ دستگاه کاملا خالی شود چون این موضوع عمر باتری را کوتاه می کند.
 مدیریت نرم افزاری
تعداد زیادی نرم افزار از برنامه آب وهوا تا بازی و ورزش روی گوشی های مان نصب کرده ایم. لازم است وقتی از آنها استفاده نمی کنیم غیرفعال شان کنیم. بعد گوشی و برنامه های آن را مدام به روز رسانی کنیم چون نرم افزارهای جدید شارژ کمتری مصرف می کنند.
ضمنا می توانید از برنامه های مدیریت شارژ گوشی استفاده کنید که نشان می دهد کدام برنامه بیشترین میزان باتری را مصرف می کند.
 خاموش کردن بلوتوث و وای فای
برنامه بلوتوث و وای فای بزرگ ترین مصرف کنندگان انرژی باتری به شمار می روند هنگامی که به این برنامه ها نیاز ندارید آنها را غیرفعال کنید.معمولا وای فای دستگاه روشن است بنابراین زمانی که باتری گوشی کم است پیشنهاد می شود که این برنامه را خاموش کنید. مثلا زمانی که روی گوشی کتاب می خوانید برنامه وای فای را خاموش کنید.
 استفاده نکردن از ابزارهای متصل
معمولا کاربران از هدست های بلوتوث استفاده می کنند و به تازگی ساعت های هوشمند جزیی از دستگاه های ابزارهای همراه شده است. این دستگاه ها اگرچه خودشان باتری دارند، اما شارژ زیادی از گوشی را هنگام اتصال به بلوتووث گوشی مصرف می کنند.
بنابراین زمانی که شارژ گوشی کم است پیشنهاد می شود که بلوتوث را خاموش کرده تا انرژی کمتری مصرف شود.
 استفاده نکردن از GPS
یکی از برنامه هایی که به شدت عمر باتری را کوتاه می کند GPS است. بنابراین بهتر است هنگامی که نیاز نیست این برنامه غیرفعال شود. به علاوه برنامه هایی وجود دارند که بدون نیاز به GPS می توانند موقعیت مکانی را نمایش دهند.
 خاموش کردن اعلانیه ها
معمولا گوشی های هوشمند در حال دریافت ایمیل و پیام از سرویس های اجتماعی مختلف هستند. حتی اعلانیه ها یا همان نوتیفیکیشن ها باعث کاهش عمر باتری می شوند بنابراین به کاربران هشدار داده می شود که در زمان کم بودن میزان باتری برنامه هشدار دریافت پیام ها خاموش شود تا شارژ کمتری مصرف شود.
 استفاده از حالت پرواز
اگر در مکانی قرار گرفتید که گوشی شما سیگنال ندارد یا مدام سیگنال ها کم و زیاد می شوند به شما پیشنهاد می شود که گوشی را در حالت پرواز قرار دهید زیرا جست وجو برای آنتن بخش زیادی از باتری را مصرف می کند.
منبع: فناوران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :