آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55693
تاریخ انتشار : 24 تیر 1393 12:14
تعداد بازدید : 769

گوشی های چینی جدی ترین چالش سامسونگ

سامسونگ یکی از دو عرضه کننده برتر گوشی های هوشمند در جهان این روزها شاهد کاهش سود خود به علت رقابت تولیدکنندگان گوشی های ارزان قیمت چینی است.

خبرگزاری فارس- این شرکت هفته قبل اعلام کرد سود آن در سه ماهه دوم سال 2014 نسبت به مدت مشابه سال قبل 25 درصد کاهش نشان می دهد. علت اصلی این مساله هم رقابت شرکت های گوشی ساز چینی مانند شیائومی و هوواوی بوده که به سرعت سهم خود را در بازار کشورهای مهمی همچون چین افزایش داده و توانسته اند توجه علاقمندان به گوشی های همراه ارزان و هوشمند را جلب کنند.
البته بازار گوشی های هوشمند تنها بازاری نیست که چینی ها در حال عرض اندام در آن هستند. بازار رایانه های شخصی و همین طور انرژی خورشیدی هم مورد توجه چینی ها قرار گرفته و آنها امیدوارند در این دو بازار هم محصولات ارزان قیمتی تولید کرده و از این طریق با رقبای قدیمی دست و پنجه نرم کنند.
این مورد نیز قابل توجه است که شرکت های چینی برای این کار زمان مناسبی را هم انتخاب می کنند و پس از آنکه بازار هر محصولی به بلوغ رسیده و مورد توجه قرار گرفت سعی می کنند راهی برای نفوذ به آن پیدا کنند و معمولا از حربه عرضه محصولات ارزان قیمت با کیفیت متوسط استفاده می کنند.
تحلیلگران معتقدند سامسونگ برای مقابله با چینی ها تنها دو راه حل دارد، یا قیمت محصولاتش را پایین بیاورد و یا با عرضه محصولات خلاقانه و دارای فناوری برتر توجه مردم را به خود جلب کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :