آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55688
تاریخ انتشار : 24 تیر 1393 12:7
تعداد بازدید : 764

کارگروه فرهنگ‌سازی کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نصر تهران:

رسانه ملی مکلف به توسعه فرهنگ تجارت الکترونیکی است

کارگروه فرهنگ سازی کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نصر تهران فعالیت خود را با هدف گسترش فرهنگ استفاده از خدمات آنلاین و تجارت الکترونیکی آغاز کرد.


روابط عمومی نصر تهران-  این کارگروه در نخستین جلسه خود به بررسی راه کارهای موجود برای توسعه فرهنگ بهره‎گیری از خدمات برخط و کسب و کار الکترونیکی در کشور پرداخت.
مسوول کارگروه فرهنگ‎سازی کمیسیون تجارت الکترونیکی درخصوص لزوم اطلاع‎رسانی و آگاهی بخشی در حوزه خدمات فضای مجازی گفت: فرهنگ‎سازی و ترغیب اقشار گوناگون جامعه به استفاده از خدمات آنلاین، یکی از برنامه‎های این کمیسیون از ابتدا بوده و کارگروه درحال حاضر تلاش می‎کند به صورت تخصصی فعالیت‎هایی را برای گسترش بهره‎گیری از این خدمات ارایه کند.پویا محمودیان در خصوص بررسی قوانین و بخشنامه‎های مصوب در مورد توسعه  کسب و کار الکترونیکی در کشور گفت:  کمیسیون تجارت الکترونیکی، تمام قوانین و بخشنامه‎های مصوب کشوری که الزامات فرهنگ‎سازی در راستای گسترش توسعه این کسب و کار را برای برخی سازمان‎ها و وزارتخانه‎ها مشخص کرده، بررسی کرده است.
محمودیان با تاکید براینکه طبق این قوانین، سازمان صدا و سیما مکلف به فرهنگ سازی رسانه ای در حوزه تجارت الکترونیکی است، افزود: طبق برنامه جامع توسعه تجارت الکترونیکی کشور مصوب خرداد 84 و همچنین سند سیاست های کلی تجارت الکترونیکی، سازمان صدا و سیما به عنوان رسانه ای همه گیر مکلف شده است تا با همکاری وزارت صنعت و وزارت ارشاد نسبت به ساخت برنامه هایی در مورد ترویج تجارت الکترونیکی اقدام کنند.
او در مورد مکاتبات سازمان نصر تهران با سازمان صدا و سیما، گفت: سازمان نصر تهران درنظر دارد طی نامه‎ای به سازمان صداو سیما، گزارشی از عملکرد این سازمان در مورد ترویج فرهنگ تجارت الکترونیکی را تقاضا کند.
به گفته محمودیان، کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نصر تهران این آمادگی را دارد که به عنوان کارشناس و نماینده صنعت تجارت الکترونیکی به رسانه ملی در ساخت و تهیه برنامه‎های مناسب جهت ترویج فرهنگ تجارت الکترونیکی کمک کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :