آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55685
تاریخ انتشار : 24 تیر 1393 12:2
تعداد بازدید : 704

دبیر انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی:

صادرات خدمات فنی و مهندسی ۵ سال آینده به ۱۰ میلیارد دلار می رسد

دبیر انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران گفت: صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران در سال 91 به 2 میلیارد و 322 میلیون دلار رسید که طبق برنامه ریزی ها باید به 10 میلیارد دلار در کمتر از 5 سال برسد.

فناوران-  سیامک دولتشاهی گفت: رویکرد دولت یازدهم توسعه فعالیت بخش خصوصی در زمینه‎های مختلف به ویژه صادرات خدمات فنی و مهندسی است و این امر به رشد اقتصادی کشور کمک خواهد کرد.
وی افزود: بر اساس گزارش اخیر وزارت صنعت سال گذشته ارزش صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور به 2 میلیارد و 261 میلیون دلار رسید.
وی ارزش صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران در سال 91 را 2 میلیارد و 322 میلیون دلار ذکر کرد و افزود: بسترسازی و ایجاد زمینه‎های لازم برای افزایش صادرات خدمات فنی و مهندسی و رفع مسایل و مشکلات صادراتی شرکت‎های ایرانی از مهم‎ترین هدف این
انجمن است.
دولتشاهی در مورد راه اندازی دفتر انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران نیز گفت: انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران هم اکنون 123 شرکت فعال در زمینه‎های مشاوره و پیمانکاری دولتی، نیمه دولتی و خصوصی این بخش را زیر پوشش دارد و خدمات فنی و مهندسی را به 46 کشور صادر می کند.
دولتشاهی با بیان اینکه چشم انداز کوتاه مدت صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور دستیابی به 10 میلیارد دلار در کمتر از 5 سال است، افزود: انتظار می‎رود در بلند مدت به رقم 20 میلیارد دلار دست یابیم که این ارقام با توجه به توانمندی این بخش امکان پذیر است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :