آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55683
تاریخ انتشار : 24 تیر 1393 11:45
تعداد بازدید : 614

کشور به پهنای باند بیشتر احتیاج دارد

یکی از کارشناسان حوزه اینترنت گفت: حدود 10 سال پیش تجهیزات مناسبی برای فعالیت در حوزه اینترنت توسط وزارت ارتباطات وقت خریداری شد اما این که چرا تاکنون آن طور که شایسته است از این تجهیزات استفاده نشده است جای سوال دارد.


ایسنا- فرهمند آریاشکوه با بیان اینکه با توجه به تغییر کاربری فضای مجازی در جهت مثبت، کشور به پهنای باند اینترنت بیشتری نیاز دارد، افزود: به نظر می‎رسد مباحث مهم‎تری نسبت به پهنای باند اینترنت و شبکه ملی اطلاعات برای بخش دولتی وجود دارد که رسیدگی اساسی به مقوله پهنای باند اینترنت را به تاخیر انداخته است.
این کارشناس افزود: در حال حاضر سایت های علمی زیادی موجود است که حکم منبع را برای بسیاری از دانشجویان و فعالان در حوزه نرم افزار دارند و نیاز هر روزه کاربران این حوزه ایجاب می کند که بارها در طول روز به این سایت ها مراجعه کنند اما برخی از این سایت ها فیلترند و این جای تاسف دارد زیرا بسیاری از سایت های غیراخلاقی و یا حتی سیاسی در حال فعالیت اند.
او تاکید کرد: همان طور که فیلتر وجود دارد در مقابل آن فیلترشکن نیز وجود دارد بنابراین بهتر است برای مساله فیلترینگ چارچوب های دقیق تر و مناسب تری طراحی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :