آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55672
تاریخ انتشار : 24 تیر 1393 11:25
تعداد بازدید : 910

هکرها و ویروس بهانه جدید کندی اینترنت

موضوع کندی اینترنت کشور لحظه به لحظه زوایای جدید و البته عجیبی پیدا می کند.

سعید همتی
گاه این شرکت ارتباطات زیرساخت است که متهم به عدم ارایه اینترنت مطلوب می شود.
گاه شرکت مخابرات متهم به سنگ اندازی می شود و گاه نیز گفته می شود خصوصی ها با آب بستن به اینترنت عامل کندی و نارضایتی مردم هستند.
اما این روزها برخی شرکت های اینترنتی بهانه های خوبی برای ماجرای پریدن های ناگهانی اینترنت کاربران یافته اند.
چند روز قبل اعلام شد ویروس هایی به جان اینترنت کاربران می افتند که اینترنت را خورده و ترافیک کاذب در شبکه ایجاد می کنند.
پدیده ویروس های اینترنت خوار حداقل تا چند سال پیش چندان به گوش نمی خورد و این که بخواهی تشخیص دهی این ویروس نامریی بی زبان است که اینترنت کاربر را می خورد یا شرکت ارایه دهنده خدمات اینترنتی نیز کار آسانی نخواهد بود.
حالا تماس برخی کاربران با شرکت های اینترنتی برای علت پریدن ناگهانی حجم اینترنت آنها مقصر جدیدی یافته که کسی هم نمی تواند پیگیر آن شود.
یک کاربر گله مند از مشکل خدمات اینترنتی می گوید: حال تماس با یک شرکت اینترنتی، هیچ نتیجه ای را به بار نمی نشاند و تنها مساله ای که از سوی اپراتور عقلانی به نظر می رسد هک شدن مودم است.
اما اینکه چرا یک مودم سه بار در طول یک ماه هک می شود و این شرکت ها نمی توانند راهکاری برای آن ارایه دهند خود نیز مساله دیگری است.
به هر حال ظاهرا برخی شرکت های اینترنتی خیال راحتی دارند که مشتری دنبال شکایت و پیگیری نمی افتد و ویروس ها و هکرها هم در امانند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :