آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55666
تاریخ انتشار : 24 تیر 1393 11:9
تعداد بازدید : 1031

سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد:

عنوان مجرمانه فیس بوکی نداریم

سخنگوی قوه قضاییه گفت: عنوان مجرمانه فیسبوکی وجود ندارد.

فناوران – غلامحسین محسنی اژه ای در درباره انتشار خبر محکومیت 8 نفر به 127 سال حبس در به جرم فعالیت فیسبوکی گفت: ما متهم و عنوان مجرمانه فیسبوکی نداریم و این تیترهایی است که رسانه ها انتخاب می کنند.
وی افزود: البته در دادگاه انقلاب برخی افراد به دلیل ارتکاب جرایم محکوم می شوند ولی ما عنوان مجرمانه فیسبوکی نداریم. هرچند فیسبوک کماکان مسدود است و اقدام کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه به قوت خود باقی است.
محسنی اژه ای گفت: از شبکه های اینترنتی می توان استفاده صحیح و غلط انجام داد ولی بعضی موارد در شبکه های اجتماعی و غیر اجتماعی اقداماتی علیه امنیت کشور، عفت و اخلاق عمومی انجام می شود که اگر در مقابل اقدامی انجام نشود کشور ضرر می کند.
محسنی اژه ای گفت: دادستان کل کشور به عنوان رییس کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در جلسات این کارگروه شرکت می کند.
اژه ای در مورد شبکه های اینترنتی گفت: کسی مخالفتی با اصل آن ندارد اما مساله چگونگی استفاده از این شبکه های اینترنتی است و اگر اقداماتی علیه امنیت ملی و عفت و اخلاق عمومی بوده است؛ اگر فکری نشود و اقداماتی انجام نشود کشور ضرر می کند.
وی به اقدامات کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در این زمینه پرداخت گفت: در مورد فیس بوک اقدامات کارگروه به قوت خود باقی است.
سخنگوی قوه قضاییه گفت: کارگروه طبق قانون و مصوبه تیرماه 88 تشکیل شده و در سال 88 نیز اجرایی شده که 6 عضو از دولت دارد که 6 وزیر یا نماینده وزیرند و دادستان نیز رییس آن کارگروه و 6 عضو دیگر هم دارد.
بر اساس این گزارش یکشنبه گذشته خبری با عنوان “۱۲۷ سال حبس برای ۸ جوان فیسبوک باز” در سایت های خبری منتشر شد. بنا بر این خبر شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب هشت جوان فعال در فیس بوک را به اتهاماتی از جمله اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، فعالیت تبلیغی علیه نظام، توهین به مقدسات، توهین به سران قوا و توهین به اشخاص مجموعا به حدود ۱۲۷ سال حبس محکوم
کرد.
این افراد تعدادی صفحه در فیس بوک را مدیریت می کردند که از تیر ماه سال ۹۲ مورد پیگرد قرارگاه ثاراله قرار گرفتند و با حکم دادستانی، دستگیر و بازداشت
شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :