آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55663
تاریخ انتشار : 24 تیر 1393 10:56
تعداد بازدید : 941

فینال جام جهانی فوتبال رکورد توییتر را شکست

هزاران طرفدار فوتبال آرژانتین در حین تماشای بازی پرهیجان فینال جام جهانی روی شن های طلایی ساحل کوپاکابانا - در ناحیه جنوبی شهر ریو دو ژانیروی برزیل- آماده بودند تا پیروزی شان را جشن بگیرند. اما در دقایق آخر با گل ماریو گوتزه آلمانی رویای شان نقش بر آب شد.

فضای مجازی نیز به موازات دنیای واقعی مملو از این هیجانات، پیروزی آلمان را جشن گرفت. تا جایی که 1/32 میلیون توییت در سرتاسر جهان در جریان بازی آرژانتین و آلمان منتشر شد.
این یعنی که هر دقیقه 618 هزار و 725 توییت.
به گفته مقامات توییتر، این بازی رکورد بیشترین توییت در دقیقه را از آن خود کرد. در جریان سرازیر شدن توییت های طرفداران فوتبال آرژانتین یا آلمان، ماریو گوتزه، بازیکن گل زن تیم آلمان بیشتر از بازیکنان دیگر در توییتر نام برده شده است.
بیش از 70 هزار طرفدار آرژانتینی در روزهای اخیر به ریو داژانیرو سفر کرده بودند که بسیاری از آنها بیش از 40 ساعت در راه بودند! این مسافران با تی شرت های آبی آسمانی شب و روز در حال خواندن سرود و آهنگ هایی برای پیروزی تیم فوتبال شان بودند.
یکی از این طرفداران که پدرش آرژانتینی و مادرش برزیلی است، گفت: شکست آرژانتین یک ضربه روحی بود. ما داشتیم خودمان را برای خواندن سرودهای پیروزی آرژانتین در جام جهانی آماده می کردیم، اما انگار که یک فاجعه بزرگ برای مان پیش آمد.
آرژانتینی ها در گروه های 2 هزار نفره دوش به دوش همدیگر جلوی تلویزیون های عظیم الجثه بازی فینال را تماشا می کردند.
اما به گفته بعضی از کاربران توییتری، بعد از شکست آرژانتین، گروه هایی از افراد در ساحل کوپاکابانا و بیرون از استادیوم ماراکانا شروع به جنگ و دعوا با هم کردند.
به نظر می رسید که این دعواها بین مردان برزیلی و آرژانتینی است که رقابت تلخی را با هم آغاز کرده اند. البته بعد از مدتی پلیس به میدان رسید و بعد از آن فضای امنیتی در اطراف استادیوم و در سرتاسر ریو دوژانیرو در سرتاسر روز حاکم بود. با این اوصاف و با ورود پلیس و ایجاد درگیری های بیشتر در این منطقه، واقعا این شکست به کام بسیاری از آرژانتینی ها تلخ تر شد.
به هر حال براساس آمار توییتر، هرچند میزان توییت بازی های جام جهانی 2014 نشان از رقم بالایی دارد، اما رکورد توییت های منتشر شده در این جام و برای کل رقابت های ورزشی در اختیار بازی تاریخی آلمان و برزیل است که با شکست یک به هفت برزیل و انتشار 6/35 میلیون توییت پایان یافت.
منبع: Irish Examiner


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :