آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5565
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1390 0:49
تعداد بازدید : 570

معاون فنی شرکت پست:

مغایرت های قانونی مانع توزیع تمام قبوض شهری توسط پست است

معاون فنی شرکت پست گفت: براساس اساسنامه ما، شرکت های آب، برق و گاز باید توزیع قبوض خود را به پست بسپارند اما آنها برای این منظور باید برخی نیروهای خود را اخراج کنند.

خبرگزاری فارس- مجتبی نصیری در پاسخ به این سوال که براساس قانون شرکت‌های مخابرات، آب، گاز و برق موظف به توزیع قبوض خود از طریق شرکت پست هستند و به جز شرکت مخابرات این الزام را برای سایر شرکت‌های خدمات دهنده  وجود ندارد، افزود: براساس اساسنامه شرکت پست، تمامی شرکـت‌های خدمات دهنده موظف به توزیع قبوض خود از مسیر شرکت پست جمهوری اسلامی ایران هستند. معاون فنی مدیر عامل شرکت پست افزود: در حال حاضر در برخی استان‌ها نیز نظیر استان مازندران این کار از طریق شرکت پست انجام می‌شود.
وی ادامه داد: اما عمده شرکت‌ها، خود برای انجام این کار یا نیروی داخل شرکتی یا پیمانکار دارند.
معاون فنی مدیرعامل شرکت پست افزود: سابقه شکل‌گیری و سرویس‌دهی شرکت‌های آب، برق و گاز به پیش از تصویب اساسنامه شرکت پست بر می‌گردد و بنابراین این شرکت‌ها از گذشته برای انجام کارهای خود، سازوکارهایی را ایجاد کرده بودند.
نصیری ادامه داد: پس از آن اساسنامه شرکت پست، تصویب شد که بر اساس این اساسانه شرکت‌ها ملزم شدند که توزیع قبوض خود را از مسیر شرکت پست انجام دهند.
معاون فنی مدیرعامل شرکت پست عنوان کرد: بسیاری از شرکت‌ها در برابر واگذاری توزیع قبوض خود به شرکت پست ممانعتی ندارند که از رگولاتوری بخواهیم وارد عمل شود؛ اما موضوع مطرح شده از طرف آنها این است که با واگذاری این کار به شرکت پست، تکلیف نیروهایی که در داخل شرکت، هستند، چه می‌شود؟
نصیری گفت: اما شرکت مخابرات به واسطه تعلق پیشین به مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، از ابتدا این کار را از مسیر شرکت پست انجام می‌داد و برای آن سازو کاری تهیه
نکرده بود.
معاون فنی مدیرعامل شرکت پست افزود: شرکت‌ها برای واگذاری توزیع قبوض به پست، پیشنهاد می‌کنند که نیروهایی پیکی که در این شرکت‌ها هستند به شرکت پست منتقل شوند، اما شرکت پست ظرفیت استخدام این نیروها را ندارد و از نظر استخدام نیرو نیز با محدودیت‌‌هایی روبه‌رو است.
وی ادامه داد: از سوی دیگر نیروهای پیکی در این شرکت‌ها که همه با هم بازنشسته نمی‌شوند.
معاون فنی مدیرعامل شرکت پست عنوان کرد: به مرور برخی شرکت‌ها هم که با مشکل جذب نیرو مواجه می‌شوند و تصمیم به برون سپاری خدمت می‌گیرند، در حالی که بر اساس اساسنامه شرکت پست باید این کار از طریق پست انجام شود، بر اساس قانون شرکت موظف به انجام مناقصه است و شرکت پست باید مانند دیگران در مناقصه شرکت کند.
نصیری گفت: بنابراین به علت برخی مغایرهای قانونی، تاکنون در توزیع قبوض آب، برق و گاز توفیق زیادی نداشته‌ایم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :