آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5564
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1390 0:48
تعداد بازدید : 505

تهدیدات فضای مجازی برای شبکه ملی اطلاعات نیز وجود دارد

رییس کمیته مخابرات مجلس با اشاره به مدیریت محتوا در شبکه اینترنت ملی، اعلام کرد: نمی توان گفت که این شبکه کاملا امن است و هیچ نوع تهدیدی فضای این شبکه را تهدید نمی کند.

موبنا- علی مطهری با اشاره به اینکه تمامی اطلاعات موجود در کشور از مسیرهای بین‌المللی تبادل می‌شود، گفت: بر این اساس ایجاد مسیرهای اختصاصی در داخل کشور می‌تواند این مساله را تا حدی حل کند.
وی افزود: بخشی از تهدیدات و مشکلات در همه دنیا مشترک است و بخشی هم با توجه به شرایط خاص سیاسی، اجتماعی، جغرافیایی و فرهنگی مختص کشور ایران است.
مطهری با بیان اینکه در ماده 46 قانون برنامه پنجم در کنار شبکه ملی اطلاعات، اینترنت نیز وجود دارد، افزود: ایجاد شبکه ملی به معنای قطع اینترنت نیست بلکه قرار است، یک مدیریت جدید در حوزه محتوا در این فضا انجام شود.
وی با اشاره به مدیریت محتوا در شبکه ملی اطلاعات، گفت: با ایجاد این شبکه نمی‌توان تمام مشکلات اینترنت را ساماندهی کرد  چرا که تهدیدات مربوط به اینترنت نیز می‌تواند در داخل ایران نیز وجود داشته باشد.
پروژه اینترانت ملی برای نخستین بار در سطح جامعه جهانی و به این گستردگی توسط دولت جمهوری اسلامی ایران مطرح شده است، اما هم اکنون در کشورهایی مانند چین و ایتالیا شاهد اعمال محدودیت‌هایی نظیر فیلترینگ گسترده در دنیای مجازی هستیم و همچنین در کشورهایی مانند هند و ترکیه شاهد استفاده از سرویس صندوق پست الکترونیکی یا ایمیل (E-Mail) بودیم و آموزش از راه دور  در کشورهایی همچون سوئد، فنلاند و هلند وجود دارد.
این درحالی است که برخی کارشناسان معتقدند، شبکه ملی اطلاعات همان فیلترینگ سابق است و به کاربر اجازه ورود به فضاهای آلوده در وب و سایت‌هایی را نمی‌دهد که به هر دلیلی جلوی فعالیت آنها گرفته شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :