آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5510
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1390 8:50
تعداد بازدید : 387

متقاضيان پیامک تلفن ثابت به قبوض خود مراجعه كنند

مديرعامل شركت مخابرات ايران گفت: در مناطقي كه امكان ارسال پيامك از طريق تلفن ثابت وجود دارد، بر روي صورتحساب و قبوض مشتركان اعلام و به آنها اطلاع رساني مي شود.

ایسنا – صابر فيضي با بیان این مطلب گفت: آزمايش برخي از تجهيزات جانبي توليد شده براي ارسال پيامك از تلفن ثابت، از نظر رعايت استانداردهاي جهاني انجام شده و در حال حاضر اين تجهيزات در بازار خريد و فروش مي‌شوند تا مردم راحت‌تر بتوانند از اين سرويس و بدون نياز به تغيير در گوشي‌هاي تلفن ثابت خود استفاده کنند.
وي ادامه داد: براي ارسال پيامک از تلفن ثابت مشترکان مي‌توانند، تجهيزات جانبي را به گوشي تلفن ثابت خود متصل کرده و از آن استفاده کنند.
فيضي ادامه داد: اين امكان در بعضي استان‌ها نيز وجود دارد ولي ارایه اين سرويس به مخابرات استان‌ها مربوط است كه تجهيزات آ‌نها هنوز پاسخگو نيست.
گفتنی است، با راه‌اندازي سرويس ارسال پيامک در شبکه تلفن ثابت (FIX SMS)، ارسال و دريافت پيام از شبکه تلفن ثابت به ثابت، ثابت به سيار و برعكس امکان‌پذير است و شركت مخابرات هم‌اكنون در حال آزمايش برخي تجهيزات جانبي توليد شده از نظر رعايت استانداردهاي جهاني است.
تجهيزات جانبي پيامک در شبکه تلفن ثابت، گوشي تلفن نيست، بلکه محصولي مانند نمايشگرهاي شماره‌دار است که براي ارسال پيامک از تلفن ثابت مشترکان مي‌توانند آن را به گوشي تلفن ثابت خود متصل و از آن استفاده کنند.
سرويس ارسال پيامک در شبکه تلفن ثابت از طريق گوشي‌هايي امکان‌پذير است که استاندارد و داراي قابليت ارسال يا دريافت پيامك باشند.
براي استفاده از اين خدمت به ثبت‌نام و پرداخت وجه اوليه نياز نيست و تمامي مشتركان تلفن ثابت مي‌توانند با تهيه گوشي با شرايط ذكر شده، از اين سرويس بهره‌مند شوند.
تعرفه ارسال پيامك شبكه تلفن ثابت به ثابت (شهري)‌ يك پالس، تلفن ثابت به ثابت (بين شهري)‌ دو پالس، تلفن همراه به ثابت (شهري و بين‌شهري)‌ طبق تعرفه تلفن همراه به زبان فارسي دو پالس و به زبان انگليسي پنج پالس، تلفن ثابت به همراه (شهري و بين شهري)‌ دو پالس و تلفن ثابت به ساير كشورها (بين‌الملل)‌ پنج پالس است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :